«Тернополя насправді немає», – пише Андрухович у «Лексиконі інтимних міст»

111 історій про 111 міст презентували 11 листопада у Києві.  У своїй книжці Юрій Андрухович  пише про міста, які відвідав.  На дійстві був автор публікації, тернополянин Сергій Балуцький, який виграв це право у мережі Фейсбук. З  метою популяризації книги, у соціальній мережі було створено спеціальну сторінку, де читачам пропонувалося відгадати 11 міст  з «лексикону». Найкращі 11 отримали запрошення на закриту презентацію та книги з підписом автора. Андрухович  власноруч відбирав переможців за кількома об’єктивними критеріями: насамперед – за правильністю відповіді і швидкістю її подання та оригінальністю допису.

Ідею написання такої книжки автор задумав ще в 2005, а про перше місто написав у 2008.

– Спочатку я думав, що це буде маленька кишенькова книжечка, – каже Андрухович, – а коли склав всі міста до купи, то аж жахнувся, це вийшла енциклопедія на 500 сторінок.

Загалом у збірці можна почитати про такі міста як: Цюрюпинськ, Урбіно, Базель, Золотий потік. Всі міста розташовані в алфавітному порядку, найбільше міст виявилось на  букву «Б», найменше – на «Е», «Ш», «Щ», «Я».   Є оповідка про місто на  літеру «И», це Истад.

Юрій Андрухувич розповів, що надав магії книзі, зробивши презентацію 11.11.11, в 11год 11хв – розпочав автограф-сесію, та поставивши ціну 111грн.

–          Магія – це занадто сильно сказано. Магії тут, я сподіваюся, ніякої немає. Але є така графічна краса цих одиниць, – каже Андрухович, – якщо можна собі уявити досконале число, то це воно.

В 111 найкращих та «інтимних» міст увійшов і наш Тернопіль 1984 року, в час, коли автор їхав потягом «Козятин -Івано-Франківськ».

–          Немає на світі іншого міста, до якого я наближався би з такою ж ейфорією. Бо саме до Тернополя віз  мене і решту братів по зброї мій дембельський потяг, – пригадав письменник.

І ось саме той ефект від наближення до нашого файного міста описує автор: «Тернополя насправді немає. Ні, не так – насправді він є, але його ще немає, до нього треба доїхати, доповзти, дорости, і цей чотиригодинний відтинок поміж армією та волею це насправді розтягнутий назавжди Тернопіль, вічне наближення.»  «Тернопіль – це очікування Тернополя. Тернопіль – це ще трохи і…»

Сергій Балуцький для Погляду

Фото: Надія Ротман

-1 thoughts on “«Тернополя насправді немає», – пише Андрухович у «Лексиконі інтимних міст»

 • 10:53 | 14.11.2011 о 10:53
  Permalink

  1. презентація була відкритою
  2. ціна книжки 100 грн.
  3. Тернополя таки немає ))

  • 16:14 | 14.11.2011 о 16:14
   Permalink

   “ВХІД НА ПРЕЗЕНТАЦІЮ ЗДІЙСНЮВАТИМЕТЬСЯ ЗА ЗАПРОШЕННЯМИ”-цитата Андруховича. Просто він розраховував на більшу кількість людей і учасників з фб, оскільки за попередніми даними їх мало бути 88+ можна було взяти друга. По Україні обіцяли пустити по 111 грн за книжку. ТЕЖ СЛОВА Андруховича.:)))

 • 11:13 | 14.11.2011 о 11:13
  Permalink

  Ну, значить, Андрухович зробив собі брехливий піар у ФБ, це стосовно закритої презентації, та ше й книжку на 11 грн дорожче продав 😀

 • 19:35 | 16.11.2011 о 19:35
  Permalink

  то дешевше Лексикон інтимних міст купити на sad te ua

Коментарі вимкнені.