У Заліщиках на Тернопільщині неспокійно
У райцентрі Заліщики на Тернопільщині неспокійно. Мешканці невдоволені запуском цеху з виробництва оцинкованого дроту. Власник підприємства запевняє, що воно нешкідливе, але люди не вірять. Мовляв, місто і так належить до четвертої категорії Чорнобильської зони, і за кількістю онкозахворювань перше в області. Олена Цинтила з’ясовувала ситуацію.
Майбутній цех із виготовлення оцинкованого дроту височіє за півтораста метрів від будинку Володимира Джумаги. Чоловік переконаний, у місті виробництву із використанням соляної кислоти, лугу та розплавленого цинку, не місце.
Володимир Джумага, мешканець міста Заліщики:
– На перших порах все буде номарльно, все буде фільтри мінятися всьо. Но всьо не вічне, воно є сходиться, і метал сходжується, і прйиде час воно може вибухнути.
Власник запевняє: усі хімічні процеси здійснюватимуть у герметичних ємностях. А відпрацьовані речовини вивозитимуть на утилізацію у Тернопіль.
Іван Навольський, співвласник цеху:
– Є догорів з ними заключенйи на утилізацію в платикових герметичних бочках,в яких ми отримуєм кислоту, так що використану кислоту ми зливаєм в ці же резервувари потім і транспортуємо до них.
Не лякає підприємця, і те, що поруч автозаправна станція, залізнична колія, нижче по схилу – річка, яка живить сусіднє село і впадає у Дністер. І центральний водогін усього за два з половиною метри від будови.
Володимир Беневят, міський голова міста Заліщики:
– Вони взагалі погодили цей проект без нанесення цих двох ліній дворогону, а потім вже заднім числом ці лінії були нанесені центрального водогону.
Не вирішили питання і громадські збори, які спеціально провели у райцентрі. Більшість вважає, що виробництво небезпечне. Бізнесмен запевняє – мають усі документи і дозволи, що свідчать про нешкідливість підприємства.
На громадських слуханнях вирішили створити спеціальну комісію, до якої увійдуть і незалежні експерти. За 2 тижні фахівці вирішать: чи запрацює цех у Заліщиках.
Олена Цинтила, Максим Соколик, Новини, телеканал “Інтер”
Коментарі вимкнені.