Українці втрачають довіру до банків – дослідження

Перший квартал 2011 року характеризується погіршенням настроїв у банківському секторі.

Зокрема збільшилась кількість людей, які оцінюють теперішній час, як несприятливий для співпраці з банками.

Зростання цін та інфляційні очікування призвели до збільшення кількості респондентів, що не заощаджують та не планують заощаджувати.

Одночасно, відбулося не лише зростання рівня користування пластиковими картками, а і збільшення операцій з використанням карток.

Про це свідчать дані регулярного дослідження ринку банківських послуг для фізичних осіб GfK Ukraine.

Лише 4,8% респондентів вважають, що зараз хороший час для того, щоб покласти гроші в банк, тоді як у четвертому кварталі 2010 року цей показник дорівнював 7,3%.

Одночасно, менше людей згодні з тим, що зараз хороший час для того, щоб взяти позику в банку – 5,1% проти 7,3% у четвертому кварталі 2010 року.

“Основними причинами такої ситуації є не лише не найкращі умови надання банківських послуг – низькі відсотки по депозитам, високі ставки кредитування, а ще і оцінка загальної економічної ситуації та очікування щодо її змін”, – коментує Дмитро Яблоновський, керівник відділу фінансових досліджень GfK Ukraine.

У першому кварталі цього року зменшилась частка тих, хто накопичує у гривні (до 34%) та користується депозитами (до 5%).

Дещо збільшилась кількість респондентів, що накопичують на пластикових картках і поточних рахунках, а також тих хто накопичує готівку в іноземній валюті, та респондентів, які не накопичують взагалі.

Одночасно, відбулося не лише зростання рівня користування пластиковими картками – до 50,6% опитаних, а і збільшення операцій з використанням карток.

Також зросла кількість користувачів нецільовими кредитами (до 4,2% опитаних).

Щодо намірів використання банківських послуг, то в першому кварталі 2011 року зменшилась частка респондентів, які планують накопичувати кошти практично всіма зазначеними способами.

Загалом, 59% респондентів повідомили, що вони не мають намірів робити заощадження, що на 9 в.п. більше, ніж за результатами четвертого кварталу 2010 року.

Коментарі вимкнені.