Як Надал прозвітував на всю Україну

Мери українських міст нині звітують про свої перші сто днів. Міська голова Слов’янська Неля Штепа журналістку, що поставила незручне запитання очільниці міста, назвала лайливим словом на літеру «с». Воно читається по губах, а позаяк вголос його не чутно, мер вже відхрестилася від нецензурщини.

А «Вiкна» поцікавилися успіхами й поразками мерів від трьох політичних партій, чия перемога мала найбільший резонанс. Тернопільського мера – висуванця «Свободи» Сергія Надала, очільника Харкова Геннадія Кернеса від Партії регіонів і Олександра Сіна, делегованого БЮТ на посаду Запорізького голови.

Мер Тернополя Сергій Наділ запам’ятався обіцянкою зробити тротуари з підігрівом. Щоправда, він не гарантував зробити це у перші сто днів.

Про обіцянку зробити тротуари з підігріванням, як у російській столиці та інших заможних містах, новообраний мер Тернополя не забув. Каже, робитиме, як морози зійдуть, хоч і дорога ця обіцянка.

Сергій Надал, тернопільський міський голова:

На одну вулицю потрібно 100 тисяч гривень.

Що Надал зробив із обіцяного, то це посилив вимоги до двірників, вони тепер не просто прибирають сніг і кригу, а ще й зобов’язані свою сумлінну роботу підтвердити. Підписами жильців.

А ще під’їзди в Тернополі не тільки метуть, а й миють щодня.

Проте, чи не головну обіцянку Надала, що її мав би виконати в перші сто днів, провалено повністю. Восени тоді ще кандидат у мери від партії «Свобода» обіцяв установити сміттєсортувальну лінію.

Сергій Надал, тернопільський міський голова:

Цей пункт є в підвішеному стані, він був актуальний, коли про нього говорили.

Для тернополян тема вивезення й утилізації сміття – найчутливіша останніми роками.

Два роки тому мешканці прилеглого села Малашівців, де розкинулося міське сміттєзвалище, перекрили дорогу до полігону, Тернопіль укрився горами непотребу. Тодішній мер Роман Заставний каже: то була політична технологія проти нього, бо його опоненти, що при владі нині, сміття й далі вивозять у те саме село Малашівці.

Роман Заставний, колишній тернопільський міський голова:

Вони вирішили створити цю проблему, прибрати конкурента. Це в них вийшло на 100 відсотків.

Новообраний мер за перших сто днів на малашівському сміттєзвалищі так і не побував, зідхають селяни.

Ольга, малашівчанка:

Влада міняється, а ми не маємо жодного контакту.

Де без мера не обійшлося, то це на конкурсі краси. Найкращу міс обирали першого дня посту. І хоча тутешні священики ще напередодні засудили проведення такого роду розваг у говіння, Надал, попри показну релігійність під час виборчої кампанії, продемонстрував, що світські свободи йому не чужі, нагородивши переможницю поцілунком.

Від бютівця Олександра Сіна, що переміг на традиційній території Партії регіонів – у Запоріжжі, не очікували, що він узагалі зможе розпочати роботу на посаді мера. Адже в міськраді засіла абсолютна більшість депутатів – прямих опонентів із Партії регіонів. Одначе Сін зміг порозумітися з депутатами та зі своїм, уже колишнім суперником на посаду голови від біло-блакитних Володимиром Кальцевим. Тепер той Сіна заступає.

Олександр Сін, запорізький міський голова:

На сегодня сформирована спокойная рабочая обстановка, которая помогает мне выполнять мою предвыборную программу.

Володимир Кальцев, колишній кандидат на мера Запоріжжя від Партії регіонів, секретар запорізької міськради:

Мы сели и поговорили, у нас нет разногласий.

Харків’яни підсумовують перші сто днів на посаді голови Геннадія Кернеса. У день виборів екзит-поли фіксували перемогу конкурента – бютівця Авакова, одначе міська виборча комісія нарахувала перемогу Кернесові. За цей час він устиг відкрити нову станцію метра, ремонтує дороги і навіть зводить нову магістраль. Зокрема, через парк імені Горького, який містяни відчайдушно захищали від забудови. Сам новий мер поки звітувати ні про що не хоче.

Змусити звітувати мера будь-якого міста громадськість може хіба що теоретично. А найвищу міру політичної відповідальності – дочасні вибори – може призначити лише Верховна Рада – на вимогу кваліфікованої більшості місцевих депутатів. Утім, у парламентських кулуарах уже гуляє законопроект, який передбачає, що в разі звільнення голови й виборів не оголошуватимуть – містом продовж залишку терміну керуватиме секретар міськради.

Відео дивитись ТУТ

Коментарі вимкнені.