Жебраків не штрафують

Працювати в нашій країні невигідно. Зробив такий висновок після того, як здав пляшки з-під пива, що збирав майже рік на балконі своєї квартири. Врешті, на пункт прийому ніс заповнений 80-літровий туристичний рюкзак склотари. Рік збирав, півгодини пакував, хвилин 20 ніс, ще стільки ж випаковував. Скільки заробив, питаю бабцю-прийомщицю?

— 9 гривень 80 копійок, — відказує буденно. — А що ви думали? На пляшках мільйон не заробиш.

За всі виручені гроші купив дівчині шоколадку.

— Бачиш, я ж казала ті пляшки викидати, — коментує вона. — Навіть бомжі вже, певне, їх не збирають. Просто стояти і просити милостиню біля базару вигідніше.

Одразу подумав про новий Податковий кодекс. Сам цього місяця оббігав податкову і пенсійний фонд, здаючи непотрібні звіти з інформацією, яку ці структури і так уже мають. Додатковими зборами, а ще гірше — бюрократією, наш уряд робить усе, щоб працювати було невигідно. Уявляю як усі підприємці-базарники стають бомжами. Оскільки збирати пляшки невигідно — то йдуть до базару, де раніше працювали, падають на коліна і просять милостиню. Жебраків, принаймні, ніхто не змушує звіти здавати, і штрафів їм не виписують.
Андрій ЯНОВИЧ, Газета по-українськи

Коментарі вимкнені.