Олексій Кайда вимагає перевірити військове керівництво на детекторі брехні

В інформаційному агентстві «Укрінформ» члени парламентської слідчої комісії оприлюднили звіт за результатами перевірки використання коштів, виділених з Держбюджету та перерахованих українцями на підтримку армії. У складі комісії працював нардеп від Тернопільщини Олексій Кайда.

«Зараз для наших вояків на сході люди віддають останні копійки, аби забезпечити їх харчами, бронежилетами тощо. Тому було створено слідчу комісію, щоб перевірити ефективність використання благодійних та бюджетних коштів. Після проведеної перевірки висновок один – нам потрібно докорінно очистити силові структури! Те, що ми побачили, іншими словами як саботажем і зрадою назвати не можна. Тому «Свобода» вимагала і наполягає на проходженні через детектор брехні усіх високопосадовців силових структур на причетність до фінансових зловживань і державної зради», – наголосив парламентар.

Як повідомив Олексій Кайда, на сьогодні Міноборони з виділених з резервного фонду Держбюджету 6,94 млрд. грн. використало лише 44%. При цьому жодних об’єктивних причин для зволікання з використанням отриманих коштів слідчою комісією виявлено не було. «Держприкордонслужбою з 852 млн. грн. використано 31,2%. І це мова йде про державний кордон! Нагадаю як наприкінці червня тодішній Міністр оборони і голова Держприкордонслужби рапортували про те, що «кордон повністю на замку». Натомість бачимо як зі сторони Росії чи не щодня постачалась і постачається військова техніка бойовикам. Ніхто ні за що не поніс відповідальності — всі генерали на своїх місцях, а на фронті гинуть наші хлопці. То, може, варто сформувати генеральський батальйон і відправити цих генералів на передову?!», – наголосив свободівець.

Олексій Кайда також звернув увагу на розслідування зловживань у сфері торгівлі військовою технікою, озброєнням та майном армії. Результати проведеної перевірки слідча комісія направила для відповідного реагування Президенту України, Кабміну, ГПУ, МВС та СБУ.

Коментарі вимкнені.