Парадокс Тернопільської міськради

Міська рада Тернополя вдається до хитрощів та маніпуляцій із Законом України «Про доступ до публічної інформації», щоб не надавати повної  інформації громадянам.

У серпні 2013 року  громадянка України М.І.  надіслала інформаційний запит до Тернопільської міської ради  з проханням надати: «копію документа, в якому міститься інформація про визначений та затверджений перелік відомостей, що становлять службову інформацію у Вашому органі влади». Але замість вичерпної відповіді міська рада Тернополя надіслала відписку, у якій радила запитувачці пошукати інформацію на офіційному сайті. (фото відписки)

Відповідно ЗУ «Про доступ до публічної інформації» така відповідь є недопустимою і грубо порушує право на інформацію. Саме тому, на ім’я міського голови Тернополя С.В. Надала було направлено клопотання щодо усунення порушення закону про Доступ держслужбовцями міськради.

Однак, текст відповіді на клопотання містить ще грубіші порушення Закону. Так, заступник міського голови Тернополя  з питань діяльності виконавчих органів ради Бицюра Л.О.  повідомив, що лише після сплати 18 гривень 40 копійок громадянка України М.І. зможе отримати копію Розпорядження міського голови, в якій міститься запитувана інформація. Дійсно, частиною2 ст. 21 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» передбачено відшкодування витрат на копіювання та друк документів, обсягом більше 10 сторінок. Але тут настає момент істини для Бицюри Л.О. У своєму запиті та клопотанні громадянка України М.І. просила надати їй інформацію у електронній формі, що апріорі не передбачає витрат на копіювання та друк. Більше того, якщо запитувана інформація міститься на сайті – це є автоматичним доказом, що вона вже існує в електронному вигляді, і її можна з легкістю надіслати електронною поштою не завдаючи нікому зайвих клопотів.  Стає очевидним, що розпорядник не надто хотів надавати перелік відомостей, що містять інформацію для службового користування.

Але й це ще не все.

У грудні 2013 року експерти Центру Політичних Студій та Аналітики неочікувано отримали від Тернопільської міської ради копію документа, де міститься перелік відомостей, що становлять службову інформацію. Неочікуваність пов’язана з тим, що це була відповідь на запит, який не мав на меті отримати копію цього документа. Запитувана інформація стосувалась лише:

–         Назви документа, яким було затверджено перелік відомостей, що становлять службову інформацію в міськраді;

–         Дати затвердження переліку відомостей, що становлять службову інформацію в міськраді.

Натомість, окрім відповіді на запит, за підписом міського голови С.В. Надала експерту Центра було надіслано не лише розпорядження міського голови щодо доступу до публічної інформації, але й 12 сторінок додатків до цього розпорядження абсолютно безкоштовно!

Таким чином, міська рада Тернополя на чолі із Надалом С.В. грубо порушує закон про Доступ у наданні публічної інформації. Цей приклад демонструє непослідовність та нелогічність про обмеженні доступу до інформації чиновниками Тернопільської міськради.

Для того, щоб не виникало подібних ситуацій і, відповідно, публічного розголосу, звертаємось до всіх органів влади та місцевого самоврядування: «Дійте відповідно до норм чинного законодавства України та не вдавайтесь до хитрощів!».

-1 thoughts on “Парадокс Тернопільської міськради

 • 17:00 | 5.02.2014 о 17:00
  Permalink

  поки нікого не покарано – значить все по закону. запамятайте і не пишіть наклепу на міську раду. їм зараз не до вас. вони мусять в революційний час господаркою займатися!

 • 12:05 | 6.02.2014 о 12:05
  Permalink

  Шановний Леоніде, скоріш за все БИЦЮРО, або ті хто від Вас пишуть! запяматайте – покарано вас буде як мінімум народною, тобто політичною відповідальністю, коли прийде час!!

  і не прикривайтесь господаркою і революцією, бо це Ваша робота-господарка, незалежно від революції, за яку Ви отримуєте гроші від НАС, платників податків і ми ВАС НАЙНЯЛИ туди, де Ви зараз знаходитесь і ви ЗОБОВЯЗАНІ виконувати свою роботу!

Коментарі вимкнені.