Тернопільські рокери з “Одеону” про політику в музиці

Більшість радіо і теле-ефірів українського шоу-бізнесу займає музика, яку в світі називають попсою, проте велика кількість меломанів віддає перевагу іншим стилям, серед яких, мабуть, найпопулярнішим у світі є рок. Перспективи українського року дуже туманні, але все частіше з’являються нові гурти, які з натхненням йдуть по важкому творчому шляху до слави і визнання.

Про проблеми і творчі плани, журналіст “Інформатора” поспілкувався з гітаристом і лідером тернопільского рок-гурту “ОДЕОН”, Сергієм Паращуком.

Доброго дня, Сергію! Розкажіть нашим читачам про свій гурт. В якому жанрі Ви виступаєте, які творчі здобутки вже маєте?

Привіт! Тернопільський рок-гурт «ОДЕОН» народився 10 березня 2007 року і розпочав свій творчий шлях з кавер-версій на “Арію”, “Iron Maiden” та подібні колективи в жанрі “хеві-метал”. В лютому 2010 року нами був записаний інструментальний демо-альбом “Крізь терни”, котрий явив собою синтез кількох стилів важкого року, притаманний гуртам 80-х років: хеві/пауер/спід/треш/прог – метал.

В вересні 2009 року, з приходом в колектив Тараса Іщука гурт отримує нарешті вокаліста, котрого шукали майже три роки. Ведеться активна робота у жанрі важкого року, і вже незадового ми починаємо концертувати Західною Україною. В такому режимі колектив працює аж до осені 2011 року. Протягом цього часу в колективі генеруються також ліричні рокові ідеї і з`являється намір вийти за рамки важкого року, продовживши пошук, не обмежуючи себе вузькостилістично, працюючи у жанрі “рок-музики”.

В вересні 2011 року ми записуємо дебютний трек “В пошуках мрії”, де в студійних умовах вперше звучить вокал Тарас Іщука. В жовтні того ж року, з допомогою операторів Олега Воловича та Оксани Задорожної, гурт знімає свій перший відеокліп на цю композицію.

В березні 2012 року виходить сингл “В пошуках мрії”, до котрого увійшли 2 аудіотреки та відеокліп “В пошуках мрії”. Пісні з синглу потрапляють в ефір місцевої радіостанції “УХ-радіо” та в ефіри кількох інтернет-радіостанцій.

В травні ми запустили офіційний сайт гурту, де, окрім інформації про гурт, ви можете скачати всі наші треки абсолютно безкоштово, без реєстрації та у високій якості.

В вересні 2012 року, в Тернопільському Центрі Комунікацій творча група “ОДЕОН” презентує свій другий офіційний відеокліп на композицію “Самотність”, котрий знімали в стінах Збаразького замку.

З того часу і дотепер географія виступів та репертуар “ОДЕОНу” суттєво збільшились: гурт активно концертує Україною, напрацьовуючи репертуар, здобуваючи досвід та нових шанувальників.

З якими проблемами в Україні стикаються музиканти на своєму творчому шляху?

Основна проблем – це низькоякісний продукт, котрий заполонив наші теле- та радіо ефіри. І стикаються з цим не лише музиканти, адже справа тут не лише в музиці. Все це інформаційне сміття з присмаком епатажності, вульгарщини та негативу, котре лине на нас звідусіль, скероване формувати біомасу, а не суспільство думаючих людей.

Звісно, це все політика держави, і з її дозволу.

Тож в цих умовах іноді справді доводиться непросто, але хто казав, що буде легко? Це ж не означає, що ми повинні зупинитись і все припинити.

Щоб Ви могли порадити молодим українським музикантам, які мріють про власну музичну кар’єру, але не знають як це втілити в життя?

Потрібно знати, чого ти хочеш від музики, що саме хочеш грати. Також постійно працювати і розвиватись: слухати багато різної музики, багато займатись, працювати над собою, вірити в себе та людей, з котрими працюєш.

З якими з українських гуртів Ви підтримуєте зв’язки? Можливо маєте якісь спільні проекти?

З тернопільських гуртів ми товаришуємо з чудовим блюз-роковим бендом «Сержант блюз». Вони хороші хлопці і хороші музиканти. Кілька з них працюють в «ОДЕОНі» на постійній основі і дуже нам допомагають. Виходить така велика дружня спільнота, а сама робота – дуже плідна і в задоволення.

На кого з відомих музикантів Ви рівняєтесь?

Не потрібно створювати собі кумира, адже кожна людина по-своєму – особистість. Але брати найкраще від людей, котрі багато в житті (і в музиці зокрема) досягли – обов’язково. Нещодавно довелося побувати на концерті Тараса Петриненко – дуже позитивні враження. Такої української пісні зараз небагато на нашій сцені. А та, що є, знаходиться поза межами теле- та радіо ефірів, на жаль.

Які творчі плани на майбутнє?

Постійна репетиційна та концертна робота повина знайти своє відображення у формі кількох нових треків. Тож в найближчому майбутньому чекайте на нові пісні.

На подальшу перспективу хотілось би випустити повноцінний студійний альбом та видати його відповідним тиражем.

Де Ваші шанувальники зможуть спостерігати виступи “ОДЕОНу” найближчим часом?

Найближчий концерт у нас – в рідному Тернополі, тож всіх запрошуємо прийти і послухати. Далі плануємо поїздки в Хмельницький, Львів та навіть Кіровоград. Дізнатись дати всіх наших концертів можна на офіційному сайті odeon.te.ua та в соцмережах.

Джерело: Інформатор

Коментарі вимкнені.