Понад 30 колективів Західної України зібрала “Червона калина” у Тернополі

Суботнього дня Палац культури «Березіль» наповнився різнобарвними народними костюмами, фольковими мотивами і неймовірною кількістю юних танцівників, які закохані в українські народні танці. Саме цього дня – 10 листопада – відбувся XIV регіональний фестиваль народного танцю «Червона калина». Понад 30 колективів із міст Західної України приїхало взяти участь у цьому святі. На усіх поверхах «Березолю» ретельно репетирували танці учасники колективів Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської, Хмельницької і Тернопільська областей.

«Вітаю гостей міста і учасників фестивалю. Мені і тернополянам приємно, що цей захід уже вчотирнадцяте відбувається саме в Тернополі. З кожним роком розширюється його географія і збільшується кількість учасників. Цьогоріч ми приймаємо рекордну кількість шанувальників народного танцю – 960 осіб. Танець є унікальним засобом спілкування, а український народний танець, як і українська народна пісня та вишиванка, є однією із складових нашого генетичного коду. Червона калина символізує Україну і її відродження, а фестиваль, я переконаний, буде символізувати відродження українського народного танцю, української культури, українства як такого. Я бажаю всім учасникам фестивалю хорошого настрою і натхнення, а всім глядачам приємних вражень», – зазначив під час відкриття міський голова Сергій Надал.

Організатори цієї феєрії народного танцю є Тернопільська міська рада, управління культури облдержадміністрації, міське управління культури і мистецтв, обласний центр народної творчості і Палац культури «Березіль» імені Леся Курбаса. Відбувся захід за підтримки міського голови Сергія Надала і голови обласної ради Олексія Кайди, а незмінний меценатом заходу знову став директор товариства «Ант»Михайло Ратушняк.

Сергій Надал також вручив подяку колективам Тернопілля, які неодноразово беруть участь у фестивалі «Червона калина», зокрема ансамблю танцю обласної школи мистецтв «Зорепад», колективу народного театру танцю центру творчості для дітей і юнацтва «Посмішка», зразковому ансамблю танцю спеціалізованої школи №7 «Лелеки», народному аматорському ансамблю танцю «Пролісок», колективу народного танцю «Червона калина».

-1 thoughts on “Понад 30 колективів Західної України зібрала “Червона калина” у Тернополі

 • 21:00 | 11.11.2012 о 21:00
  Permalink

  А текст то із сайту міської ради. А чого ж не вказано звідки?

  • 21:45 | 11.11.2012 о 21:45
   Permalink

   з офіційних сайтів державних органів чи підприємств ми посилань не ставимо, бо це офіційна інформація, яку журналісти мають право розповсюджувати так, як їм зручно. Але якшо керівництво сайту міської ради буде мати з цього приводу зауваження, звичайно, що ми будемо посилатися на цей сайт. Досьогодні на нашу адресу зауважень не надходило

Коментарі вимкнені.