Порошенко на нараді в Одесі припинив суперечку голів ОДА

На нараді Президента України Петра Порошенка з головами обласних державних адміністрацій в Одесі в середу, 8 липня, виникла суперечка між головами Дніпропетровської та Одеської ОДА Валентином Резніченко та Михайлом Саакашвілі.

Новину повідомляє «Преса України».

Голова Дніпропетровської ОДА Резніченко заявив: «Коли голова Харківської ОДА Райнін говорив про введення електронної системи отримання послуг, йому ніхто не аплодував. А коли Саакашвілі повідомив про будівництво в Одесі «Будинку юстиції» – оплесків було багато. Це, звичайно, все добре. Просто хочу, щоб ви зрозуміли, що всі інші теж працюють. Я не мислю категоріями пана Саакашвілі, я вважаю, що там є деякі складності з законом. На жаль, ми, губернатори, не маємо повноважень на всі подібні дії».

У відповідь Саакашвілі підтвердив, що законодавство не передбачає будівництва в Україні «Будинків юстиції», але якщо чекати прийняття нового закону, пройде ще півтора року. «Що краще: щоб Україна швидко розвивалася або щоб прокурор не приходив?», – парирував голова Одеської ОДА.

У свою чергу, Резніченко зауважив, що йому краще, «щоб ця країна жила за законом», і попросив Саакашвілі не перебивати його. «Я ж вас, мовчки, слухав і не перебивав», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА.

Перепалку обласних голів припинив Президент: «По-перше, прошу, щоб слово тут я надавав. Вступати у перепалку – не дозволю. По-друге, сьогодні у нас, на щастя чи на жаль, йде паралельний процес внесення змін у законодавство. Президент володіє законодавчою ініціативою, а ви – президентська вертикаль. Тому чекаю від вас проектів змін до законів, які розв’яжуть вам руки».

Також Петро Порошенко додав: «Відсутність законодавства не є виправданням відсутності реформ. Якщо ми будемо сидіти і чекати, поки хтось змінить законодавство для реформ, ми програємо». І тут же підкреслив: «Дніпропетровська обласна державна адміністрація теж знаходиться на передньому краї реформ і працює дуже ефективно».

Нагадаємо, що Саакашвілі, після призначення його на посаду голови Одеської обласної адміністрації, анонсував будівництво в обласному центрі «Будинку юстиції», в якому, з його слів, протягом чверті години до години можна буде оформити різні документи. Як заявив Михайло Саакашвілі, в Грузії аналогічне управління вже функціонує і в цій будівлі працюють близько 300 різних сервісів, що дозволяють без черги отримати паспорт, зареєструвати підприємство і навіть оформити шлюб. Губернатор Одеської області стверджує, що середній час перебування людини в управлінні – п’ять хвилин.

Коментарі вимкнені.