Росіяни хочуть купити бізнес на Тернопільщині

Після оголошення технічного дефолту потрапив у скрутну ситуацію найбільший агрохолдинг Тернопільщини – «Мрія». Кризова ситуація загрожує майбутньому структури, яка має в користуванні понад 200 тисяч гектарів землі, більшість якої зосереджено в Тернопільській області. Зараз у Гути терміново шукають фінансові ресурси, адже серпень-вересень час традиційного розрахунку з орендарями земельних паїв.

Наразі через дефолт для «Мрії» закриті шляхи на західні ринки. Внутрішніх кредиторів також не вдалося знайти. Тому керівництво агрохолдингу шукає будь-які дешеві гроші. За непідтвердженими даними, першими нібито зголосилися придбати частину активів «Мрії» росіяни з «Альфа-груп». Група компаній, яка володіє активами в банківському бізнесі, в останні роки активно працює в Західній Україні. Зокрема, ця структура нещодавно(кажуть, за завданням Путіна і не без допомоги уряду Азарова) викупила у партнерів покійного російського олігарха Бориса Березовського підприємство з виробництва мінеральних вод (торгові марки «Моршинська», «Миргородська»).

Однак в умовах війни росіяни хочуть від українців додаткових майнових гарантій. Через це в агрохолдингу зараз міркують як звільнити орендовані землі від зобов’язань перед західними кредиторами. Для цього спритні радники пропонують достроково розірвати частину договорів з селянами та одночасно укласти нові угоди з новими фірмами, але які зав’язані на росіянах.Щоб не налякати патріотичних галицьких селян російські коріння інвесторів пропонують “приховати” мережею пов’язаних українських та західних бізнес-структур.

Цікаво, що досі на аграрних просторах Заходу України не було серйозних інтересів російського капіталу. Найбільший агрохолдинг івано-франківця Олега Бахматюка працює з американськими та китайськими грошима. На початку цього року відома американська аграрна корпорація Cargill за $200 млн. придбала 5% команії «Авангард», головним інвестором якої є Олег Бахматюк. Через структури “Райзу” та “Укрландфармінгу” Бахматюк також успішно працює на Тернопільщині.

За Збручем

Коментарі вимкнені.