Щоб збудувати еко-парковку, в Тернополі вирізали здорові дерева

Саме таку картину побачив біля свого будинку на вулиці Бережанській у Тернополі Назар Хамуляк на дитячому майданчику, навпроти будинку по вул. Бережанська, 7.

“Поки активна, адекватна частина мешканців дому, яким не байдуже, були на роботі, інша частина з вікна просто спостерігала, як викорчовують та ріжуть дерева” – коментує подію Назар Хамулякна своїй сторінці у Facebook.

За словами Назара, все почалося із звернення мешканців ще у 2016р. про потребу цієї еко-парковки. “Оскільки внутрішній двір будинку облаштований лиш однією смугою вузької дороги і просто фізично немає місця для хоч якихось парко-місць, – пояснює чоловік. – Все ніби логічно, але прохання було про кілька парко-місць. Зрозуміло, що робити величезну паркову в себе біля дому для усіх мешканців масиву Дружба чи прилеглих сусідських будинків ніхто не хоче, тим більше при цьому повирізавши здорові дерева. І взагалі, чому еко-парковка? Бо завжди на торці будинку є місце з великим вмістом глини в грунті, де в осінньо-весняний період дуже багато болота, яке розноситься по всій зеленій зоні та прибудинковій території. На цьому місці люди давно вже зробили самовільну парковку і власне тому просили облаштувати там еко-паркову, вирішивши у такий спосіб два питання – «прибрати болото» і встановити окультурені парко-місця на кілька машин свого будинку. Але вийшло зовсім не так, а по-своєму, по-«господарському». Заїхали – вирізали, а там буде видно”.

Також багато запитань до масштабів парковки, позаяк місце зупинки громадського транспорту поряд, згідно з даними публічної кадастрової карти вже пригледіли та розділили на «два приміщення» (фото додається).

  • Скажу відразу – я двома руками за еко парковки, за нові, окультурені, чисті, цивілізовані парко-місця у місті, – підкреслює Назар Хамуляк. – Але це ж треба робити якось по-мудрому. Не можна просто приїхати, вирізати здорові дерева, тоді коли поруч сухі так і залишились.

Коментарі вимкнені.