Сьогодні Тернопіль святкує 479-річний ювілей

Світлина від Віктора Мадрі.

– За перипетіями новин, за приготовленням до Великодніх свят ми дещо й призабули про те, що 15 квітня наш рідний Тернопіль святкує свій День народження. Для тих, хто «дружить» з математикою, навіть і порахувати нескладно – 2019 мінус 1540 буде 479! Отже, 479-річний ювілей сьогодні у Тернополя!

І як же привітати, щоб було пафосно і поважно, відповідно до такої серйозної дати? Квіти? На жаль, ще на клумбах не розцвіли. Золотяться, правда, форзиції золотим своїм дощем у Театральному сквері та де-не-де в парку, але, попри всю красу, це якось не дуже пафосно. Фіалок цього року вже багато з’явилося в траві, навіть у самому Центрі, але вони, крихітні, виглядають не настільки поважно. Троянди, звичкай, в контексті ювілею, були б безпрограшним варіантом, але вони якщо й будуть, якщо і висадять їх комунальники цього року на тих невеликих клаптиках землі, що залишились від клумб у Театральному сквері, то вони потішать Тернопіль хіба що до Дня Міста. Отож, залишається тільки уявити собі ті кипучі оберемки перського бузку, який завжди так пишно розцвітав у сквері на Чорновола, ті тюльпанові галявини, які колись прикрашали скверик біля танка та парк Слави, ті строкаті квітучі вишиванки, що оточували центральні фонтани, мерехтіли вздовж алей парків, – уявити, зібрати в один величезний букет і подарувати рідному місту на День народження з побажаннями мужності для його жителів на складних перехрестях долі, мудрості для його керівників та керманичів на непростих поворотах історії, а найголовніше – любові – до рідного міста і одне одного, бо без неї не буде ні міста, ні майбутнього, тим більше, що ми ж усі рідні люди, оскільки живемо в одному домі, який зветься ТЕРНОПІЛЬ!

А ще один подарунок, який ми таки сьогодні зробимо для міста, – це, як водиться, те, що зроблено власноруч! З Днем народження, Тернопіль!

Віктор Мадрі

Коментарі вимкнені.