Спільною молитвою у Тернополі розпочнеться Дев’ятниця до Зарваницької Матері Божої

Сьогодні в Архикатедральному Соборі після вечірньої Літургії розпочинаємо Дев’ятницю до Зарваницької Матері Божої.
Запрошуємо всіх на спільну молитву.

І день
Пресвята Діва Марія — Мати Живого Бога

Пресвята Діва Марія є Матір’ю нашого Господа Ісуса. Ісус Христос — всемогутній Бог. Як найкращий Син, Він любить свою Найсвятішу Матінку і не може відмовити, коли Вона Його про щось попросить. А особливо, коли Пресвята Богоматір благає про ласки для нас. Тому уповаймо на Її силу й просімо про потреби наших душ і тіл. Молімо щиро, з віддаванням святій Божій волі — і одержимо.

Молитва

О найсвятіша і найдорожча Богородице на чудотворній Зарваницькій іконі! Сам Ісус зробив Тебе своєю Матір’ю і нашою посередницею, щоб Ти за нас перед Ним заступалася. Знаєш, Пресвята Діво, чого мені потрібно, тому прошу Тебе:… Не пам’ятай моїх гріхів, а побач мої щирі сльози, з якими перед Тобою стою. Матінко нашого Спасителя, будь милостива до мене і виблагай у свого Сина те, про що так щиро молю, щоб міг(могла) усім серцем славити Твою любов, доброту і силу.
Амінь
Богородице Діво…(3 рази).

II день
Пресвята Діва Марія — наша Мати

«Оце Матір твоя». За Матінку Пресвяту Діву Марію дав нам сам Ісус. Вона нас любить, втішає, спасає, розуміє наші біди і наші слабкості, турбується про нас. Богородиця хоче й може допомогти тим, що люблять Її і заносять до Неї свої молитви. А хто не любить Приснодіви? Адже хто б у Неї не просив, кожен дістає допомогу. Вона найперша може нам допомогти. Тому святі, вірні — увесь світ — до Неї звертаються, а за ласки й чуда прославляють Її. Чинімо це і ми, щиро й з упованням, тоді Цариця Неба і землі вислухає нас і випросить у Бога те, чого нам потрібно.

Молитва

О найдобріша й найчутливіша Матінко моя Небесна на чудотворній Зарваницькій іконі! Ти маєш чуйне й любляче Серце для мене, хоч грішний(грішна) на це не заслуговую. Але як Твоя бідна дитина благаю: змилуйся наді мною, прости мене і подай те, що на колінах у Тебе прошу:… Вислухай це моє прохання і будь мені Матір’ю до останньої хвилини мого земного життя й у Вічності.
Амінь
Богородице Діво…(3 рази).

III день
Пресвята Діва Марія — взірець християнського життя

Наше земне життя — це шлях, ідучи яким ми повинні осягнути найвищу ціль — Небо, де нас чекає Вічне щастя, якщо на це заслужимо своєю святістю. А святість залежить від того, наскільки вишколені будемо в християнських чеснотах.
Найбільшою святістю, після Ісуса, вирізнялася серед людей Пречиста Діва Марія: кожна чеснота була Їй притаманна. Маймо Пресвяту Богородицю за взірець християнського життя і наслідуймо Її.

Молитва

О найсвятіша і найдосконаліша Богоматере і наша Небесна Матінко на чудотворній Зарваницькій іконі, керуй нашим життям, стережи нас і захищай, допомагай нам, щоб ми жили як Твої діти, а в наших потребах, зокрема, про що в Тебе прошу, …”вислухай і допоможи, Приснодіво. Не відмов, бо не може відмовити Матінка, у цьому, о ласкава, о милостива, о солодка Діво Маріє.
Амінь
Богородице Діво…(3 рази).

IV день
Пресвята Діва Марія — Матінка вбогих і потребуючих

У своєму земному житті Богородиця, як і Її Син, наш Спаситель, була дуже вбогою. Тому Вона найбільше й найкраще відчуває наші біди й потреби. Тепер Вона є Царицею світу і в пресвяте ім’я Ісуса роздає всілякі ласки й дари Неба. Тому взиваємо до Неї про допомогу, якої Богородиця, за молитвами святих, ніколи не відмовляє. Поручімо себе нашій Небесній Неньці в усіх бідах і потребах, — і Вона як Матір не відмовить своїм дітям.

Молитва

О наша найдорожча Матінко, Ти виявляєш свою любов і милосердя до тих, котрі прибігають під Твій покров у життєвих нещастях і турботах! До Тебе на чудотворній Зарваницькій іконі заносимо наші прохання, щоб нас милостиво порятувала, навчила сприймати нашу вбогість без нарікань і заздрощів до багатих. Допоможи нам, о Пречиста Діво, осягнути Небесні скарби.
Амінь
Богородице Діво…(3 рази).

V день
Пресвята Діва Марія — утішителька страждаючих

Хто з нас не має якихось терпінь? І батьки, і діти, і бідні, і багаті — не позбавлений цього ніхто. У стражданнях шукаємо розради. Пресвята Богородиця — наша утішителька. Так її називає Церква, і ми, коли в своїх потребах до Неї звертаємося, поміч дістаємо. Її милосердні очі шукають те, що може нас потішити і допомогти. Прибігаймо до Богородиці у щирих і постійних молитвах.

Молитва

О вселаскава Богородице на чудотворній Зарваницькій іконі! Багатьох Ти вже потішила, витерла сльози болю тим, що перед Твоїм святим образом шукали помочі, — і знайшли її. Прибігаю до Тебе і я з проханням: … Потіш мене, вислухай і порятуй. Ти, Пресвята Діво, все можеш, для Тебе це не є складно, а мені так цього потрібно! Обіцяю ще більше ширити Твою славу і велич Твого Сина. Потіш мене, вселаскава й милостива Мати. Уповаю на Тебе, Царице Небесна, і вірю, що ніколи мене не покинеш.
Амінь
Богородице Діво…(3 рази).

VI день
Пресвята Діва Марія — помічниця вірних

Так, часто про щось у Бога просимо, але не дістаємо. «Погано просимо», – каже святий Яків, або в хиткій вірі й мало уповаючи, чи не так щиро, як навчає нас Ісус Христос. Можливо, коли в Господа просимо, не є гідні бути вислуханими і не шукаємо заступництва у святих, наших посередників. А Пресвята Діва Марія — найбільша посередниця між Господом та нами.
Недарма Церква величає її помічницею вірних. Просімо через Неї — і дістанемо.

Молитва

До тебе, о моя Матінко на чудотворній Зарваницькій іконі, прибігаю, з усім тим, що мене турбує, зі своїми духовними й фізичними недосконалостями. Допоможи, порятуй і втіш мене, вислухай моє прохання: … О помічнице вірних, подай свою допомогу мені тепер, будь ласкава до мене завжди, коли б тільки до Тебе, всемилостива, не звертався(не зверталася).
Амінь
Богородице Діво…(3 рази).

VII день
Пресвята Діва Марія — опікунка покинутих і самотніх

Сумна і тяжка доля самотніх, удів, сиріт — нікого на світі, крім Бога, Небесного Отця. Та маємо ще найдобрішу, найсердечнішу опікунку, яка пам’ятає про кожного, — Пресвяту Богородицю. Нікому не відмовляє Вона в допомозі. Пам’ятаймо про це і просімо заступництва в Матері Божої.

Молитва

О моя Небесна Матінко на чудотворній Зарваницькій іконі! Ти є Матір’ю усіх людей, також і моєю. Хто може краще турбуватися про дитину, як не мати? Ти є нашою Матір’ю — всевладною. З упованням і довір’ям віддаю себе під Твою опіку. Вірю і знаю, що мене не покинеш.
Амінь
Богородице Діво…(3 рази).

VIII день
Пресвята Діва Марія — пристановище грішників

Ми, люди, слабкі й грішні. Хтось ображає Бога більше, хтось — менше. Господь любить нас, своїх дітей, але Він також справедливий, тому за добро винагороджує, а за гріхи карає. Не можемо ображати нашого Небесного Отця. Якщо ж образили, то повинні просити в Нього прощення. Робімо це через нашу Приснодіву Марію. Господь і Церква звеличує Її як пристановище грішників. Вона заступається за нас уже багато літ, навертає грішників і єднає з Богом.

Молитва

О Пречиста Діво Маріє на чудотворній Зарваницькій іконі, наша Матінко!
У щирій скруті серця складаю до Твоїх стіп свої провини. Виблагай у свого Сина Боже милосердя і прощення для мене. Обіцяю вірно служити Тобі і моєму Господеві. Пресвята Богородице, Матінко найдорожча, виблагай у Бога і ту ласку, про яку молю:…
Амінь
Богородице Діво…(3 рази).

IX день
Пресвята Діва Марія — опікунка помираючих

Усі люди — смертні. А час смерті є найважливіший, бо від цього залежить чи піде людина навіки в Боже Царство, чи в пекло. Життя повинно бути приготуванням до смерті, гідної християнина. Самі досягти цього ми неспроможні. Пресвята Богородиця, набожність до Неї допомагає нам жити праведно й гідно померти. Просімо щоденно Її про те, щоб у час нашої смерті була біля нас, боронила від спокус злого духа й заступилася за нас, грішних, перед суворим Божим судом.

Молитва

О найсвятіша, Царице світу на чудотворній Зарваницькій іконі! Ти знаєш, що моє вічне щастя залежить від гідної смерті. Пам’ятаючи про мученицьку смерть Ісуса і Твоє благословенне успіння, прошу: виблагай мені гідну християнина (християнки) смерть і доведи мою душу до Небесного Царства, де за всі ласки й добродійства, що дістав (дістала) і дістану від Бога за Твоїми молитвами, Тобі, Пресвята Богородице, дякуватиму і любитиму Тебе усю Вічність, а також за ту ласку, якщо дістану, про яку молю у цій дев’ятниці: …
Амінь
Богородице Діво…(3 рази).

Загальна молитва
до Пресвятої Богородиці на чудотворнiй Зарваницькій іконі

О Пресвята Діво Маріє на чудотворній Зарваницькій іконі! Ти після Бога є моєю утішителькою. Приходжу до Тебе зі сповненим серця упованням, як дитина до найдорожчої Матері. Віддаю себе до Твоїх стіп, і хоч не гідний (не гідна), насмілююся в покорі молити Тебе, щоб Ти випросила у свого Сина, мого Спасителя, милосердя не зважати на мої гріхи, виблагала потішити мене в земних смутках і турботах. Вислухай, найдобріша Небесна Матінко, мої прохання, які до Твоїх стіп у цій дев’ятниці складаю: …
Багато чудес діялося перед цією чудотворною іконою у місці, вибраному Тобою. Безліч хворих Ти підняла з постелі недуги, Божа цілителько, багатьом плачучим витерла сльози і влила в їхні зболені серця бальзам утіхи, рятівнице світу. Маю благу надію на Твою поміч, вірю, що не відкинеш цих прохань і не покинеш мене в тому тяжкому становищі, як милосердна Мати, утішителька страждаючих і пристановище грішників, покриєш мене своїм святим Омофором, опікуватимешся мною завжди і особливо в час моєї смерти.
Амінь

Коментарі вимкнені.