«Справа Ігоря Вардинця»: суд і гуманність

Відбулося чергове судове засідання щодо розгляду “справи Ігоря Вардинця”. Засідання знову було у форматі трикутника: суддя-прокурор-адвокат у присутності працівників Тернопільського районного територіального медичного об’єднання, представників громадськості, журналістів.

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Лариса Делікатна, розпочинаючи судове засідання, повідомила, що судом було направлено запит у медичну установу, де перебуває підозрюваний у кримінальній справі Ігор Вардинець, з приводу з’ясування можливості чи неможливості проведення з ним слідчих дій і участі в судовому засіданні, щодо стану його здоров’я та орієнтовного терміну, необхідного для лікування. “На адресу суду надійшла відповідь із “Дорожньої клінічної лікарні №1” в м. Київ про те, що Ігор Вардинець знаходиться на активному етапі терапії, у зв’язку з цим йому не рекомендується покидати відділення, брати участь у судових засіданнях щодо слідчих та процесуальних дій. Приблизний термін терапії під час стаціонарного лікування може тривати від трьох до шести тижнів”, — зазначила слідчий суддя.
Як зазначив адвокат Ігоря Вардинця Олег Шрам, після 8 грудня у Ігоря Вардинця знову погіршився стан здоров’я. Станом на 11 грудня 2015 року він перебував на стаціонарному лікуванні у палаті відділення реанімації інтенсивної терапії Київської міської клінічної лікарні №1. “Станом на зараз Ігор Степанович не може брати участь у судових засіданнях, — сказав Олег Шрам. — Документи про стан здоров’я були передані у клініку ім. Роберта Боша міста Штутгарт (Німеччина), в якій Ігорю Вардинцю рекомендовано невідкладну операцію ще навесні ц. р. За результатами дослідження діагнозу Ігоря Вардинця фахівці цього лікувального закладу у своєму висновку від 9 грудня ц. р. повідомили про необхідність екстреної операції з аортокоронарного шунтування. На необхідності вирішення питання щодо проведення операції на серці Ігоря Вардинця неодноразово наголошувалося і у висновках національного наукового центру “Інститут кардіології ім. академіка М. Стражеска”, де Ігор Вардинець перебував до 6 листопада 2015 р. Враховуючи тяжкість перебігу захворювання, Ігорю Вардинцю не рекомендовані будь-які психо-емоційні та фізичні навантаження. Участь у слідчих діях та судових засіданнях, процесуальних діях впродовж стаціонарного, амбулаторного та санаторного лікування неможлива. Адвокат Олег Шрам звернувся з проханням до суду відмовити у задоволенні клопотання сторони обвинувачення щодо застосування запобіжного заходу до Ігоря Вардинця або залишити клопотання без розгляду.
Суддя Лариса Делікатна зазначила, що згідно з вимогами Кримінально-процесуального кодексу України, будь-які клопотання розглядаються з обов’язковою участю підозрюваного. “З урахуванням думки сторони обвинувачення та сторони захисту слідчий суддя постановляє ухвалу про відкладення судового розгляду клопотання про застосування до підозрюваного Ігоря Вардинця запобіжного заходу в вигляді тримання під вартою у зв’язку із неявкою на судове засідання підозрюваного”, — постановила суддя Лариса Делікатна.
— З квітня ц. р. Тернопільським міськрайонним судом розглядається клопотання про застосування запобіжного заходу щодо Ігоря Вардинця, — сказав, звертаючись до судді, Олег Шрам. — Такий тривалий розгляд клопотання суперечить вимогам Кримінального процесуального кодексу України, перешкоджає Ігорю Вардинцю провести необхідне лікування. У зв’язку з цим Ігор Вардинець подав скаргу в Вищу кваліфікаційну комісію суддів України, у якій зазначив про порушення строків розгляду клопотання сторони обвинувачення, що є підставою для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності. З огляду на те, що ця скарга може впливати на об’єктивність цього складу суду на прийняття законного рішення у кримінальному провадженні щодо Ігоря Вардинця, є всі підстави для відводу у цьому кримінальному провадженні слідчого судді Лариси Делікатної.
За словами адвоката, про наступні засідання суду у справі Ігоря Вардинця буде відомо після вирішення питання про відвід судді, яке заплановано на сьогодні, 21 грудня 2015.

Ірина Юрко.

Коментарі вимкнені.