Старенька пісенька про «Нове життя» у Тернополі

Гаряча «новина» тижня: голова Тернопільської ОДА Валентин Хоптян провів нараду з питань реалізації на Тернопіллі національного проекту «Нове життя».

Слово «новина» свідомо узяв у лапки, бо кому потрібна так звана «новина», розповсюджена вірною  ОДА прес-службою?

Що ж можуть дізнатися користувачі, відкривши в Інтернеті вже згадувану «новину» про тему, котра, принаймні, за останній рік обросла на Тернопільщині такими несподіваними обставинами, що будь-яка згадка про перинатальний центр в уважного читача викликає природну реакцію: що ж там з тією реконструкцією, в котру вбухали сотні тисяч гривень і кінця-краю тому реконструйованому довгобуду немає?

Так от, допитливі користувачі сайту ОДА можуть дізнатися, що голова облдержадміністрації Валентин Хоптян «наголосив на важливості виконання заходів, передбачених планом реконструкції, виконання ремонтних робіт та технічного переоснащення приміщень перинатального центру «Мати і дитина». Отакої! А хто каже, що подібні «заходи» не важливі, тим більше, що сам проект – не просто проект, а «національний» і «перебуває він аж на особистому контролі Глави держави»…

Думалось, пересічні громадяни нарешті дізнаються, як йдуть справи із розслідуванням махінацій однієї із тернопільських будівельних фірм, яку ОДА обрала на безальтернативній основі як виконавця будівельних робіт на перинатальному центір. А фірма та не виправдала високої довіри  керівників облдержадміністрації, взяла та й зганьбила чесне ім’я ОДА на всю країну, «кинувши» замовника-ОДА на майже 169 тисяч гривень. Саме на таку суму місцеві будівельники, яких ретельно підібрали для реконструкції перинатального центру керівники облдержадміністрації, завищили ціни, а, простіше кажучи, вкрали у платників податків 169 тисяч гривень!

Коли ж, як не на подібній нараді варто було б повідомити людям, як же йде розслідування слідчими прокуратури згаданої афери, назвати посадовців, в тому числі й «патронів» з ОДА, котрі рекомендували нечесних будівельників, запитати у членів спеціально створеної на початку реконструкції комісії, яка б мала слідкувати і щотижня звітувати про перебіг реконструкції… Або, хіба не цікаво було б дізнатися, як могло статися так, що «фірмачі-будівельники» представляли в ОДА таку кошторисну документацію, що просто дивно стає, як далеко від реалій життя обласні чиновники, котрі навіть приблизно не уявляють, скільки коштує у будівельному магазині скажімо, унітаз, металопластикове вікно чи клей-цемент. А саме ці та інші будівельні матеріали, які нібито закупляла пріснозгадувана фірма з Тернополя на 300, 400 а то й на 500 грн дорожчі від тих, що можна придбати у торгівельній мережі обласного центру…

…Зрештою, хіба люди не хочуть знати, коли ж нарешті буде готовий перинатальний центр, який влада урочисто обіцяла ввести в експлуатацію ще в грудні 2012 року…Влада відмовчується. Цікаво, чому?

Гадаємо, користувачі нашого порталу згодом зрозуміють це із матеріалів кількамісячного розслідування, яке провели журналісти CorruptUA. Вже на початку серпня ми плануємо оприлюднити факти, що стосуються оборудок та махінацій під час реконструкції Тернопільського перинатального центру «Мати і дитина».

Ага, мало не забули процитувати, напевно, ключову тезу із наради з питань реалізації на Тернопіллі національного проекту «Нове життя», яку провів голова ОДА Валентин Хоптян. Отож, «під час обговорення актуальних питань, пов’язаних з втіленням в життя проекту, було акцентувано увагу на продовженні розпочатих ремонтних робіт». Так що, стара пісенька про проект «Нове життя» у Тернополі триває. Солісти ті ж самі. Інструменти випробувані. Тільки щось фальшиво звучать голоси у тому владному хоровому багатоголоссі. Мабуть, багатолітні «зіспівані» виконавці сподіваються, що ніхто так і не почує їхньої, ретельно замаскованої фальші.. Ну-ну…

Орест Сарматський, СorruptUA.org

Коментарі вимкнені.