Національний урок безпеки пройшов у тернопільській школі

Містами України продовжує крокувати Національний урок безпеки, організований Державною службою України з надзвичайних ситуацій спільно з ТОВ Група компаній «Фокстрот» на підставі Меморандуму про взаєморозуміння та взаємодію.

13 листопада такий захід відбувся й у м. Тернопіль. Працівники пожежно-рятувальної служби завітали до Тернопільської спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня, повного дня, з поглибленим вивченням іноземних мов, щоб навчити дітей молодшого шкільного віку правил безпечної поведінки в побуті та на відпочинку.

До заходу долучились всі: від першачка до директора школи. Національний урок безпеки розпочався з урочистої лінійки, під час якої відзначили переможців шкільного конкурсу дитячого малюнку та творчих проектів, на тему безпечної життєдіяльності. А далі захід вже відбувався паралельно на кількох локація. Рятувальники знайомили хлопчиків і дівчат з особливостями своєї професії, спілкувалися з дітьми та спільно з вчителями навчали, як діяти, аби врятуватися, під час різних небезпечних ситуацій.

З неприхованою цікавістю діти слухали дорослих, які відповідали на безліч їхніх запитань. Також зі щирим захопленням вони роздивлялися виставку різноманітного сучасного аварійно-рятувального обладнання, розгорнуту працівниками служби порятунку «101» на шкільному майданчику. Спостерігали за ліквідацією умовної пожежі, опановували принцип роботи первинних засобів пожежегасіння, випробовували себе в різноманітних завданнях. Зокрема, мали нагоду одягти робочі обладунки вогнеборців та самостійно за допомогою пожежного ствола та вогнегасника погасити полум’я. Неабияке захоплення малюків викликав спеціально-тренований для проведення пошуково-рятувальних робіт службовий собака, що прибув до них у супроводі кінолога позаштатної пошуково-рятувальної групи Управління ДСНС. Кожен бажаючий міг погладити та навіть здійснити невеличку прогулянку ведучи чотирилапого «рятувальника» на повідку. Свою професію також презентували й психологи ДСНС, які розповіли малечі, як опанувати себе у надзвичайних ситуаціях та як правильно спілкуватися, аби досягти взаєморозуміння з іншими. А також в ігровій формі навчали дітей бути щирими, відкритими та ділитися з ближніми хорошим настроєм і позитивними емоціями.

Захід проходив у дружній, веселій та невимушеній атмосфері. Учні брали участь у різноманітних тематичних конкурсах та вікторинах, під час яких демонстрували здобуті знання. Цього дня вони отримали чимало цікавої та, головне, корисної інформації про правила безпечної поведінки, про неприємності, до яких може призвести легковажне поводження з вогнем та про негативні наслідки завідомо хибних викликів екстрених служб. А щоб краще запам’ятати отриману інформацію, в рамках навчального свята учням показали серію пізнавального мультфільму «Фокс і Трот поспішають на допомогу».

На завершення Національного уроку безпеки діти та адміністрація подякували рятувальникам за змістовний та корисний захід, який без сумніву, допоможе школярам свідоміше ставитися до безпеки власного життя та життя оточуючих.

У ДСНС України у Тернопільській області

Коментарі вимкнені.