Що сказали тернополянам вихідці з Майдану на відкритті пам’яника Небесній сотні (відео)

14 жовтня у Тернополі відкрили найвищий та найочікуваніший пам’ятник міста – Героям Небесної сотні. З цієї нагоди зі сцени на площі Героїв Євромайдану лунало чимало промов, звернень, спогадів, закликів. Проте найбільш щирим видався виступ громадських активістів, які брали активну участь у Революції Гідності.

brych

 

Серед них, сільський голова Гаїв Шевченківських Богдан Брич. На Майдані він був поранений. Проте після реабілітації допомагав у становленні молодої постмайданівської організації “Майдан Тернопіль”, та до обрання на державну посаду очолював її.

      – Це – пам’ятник зроблений вашими руками. Це – ваша заслуга, – сказав Богдан Брич. – Я хотів би попросити пробачення у Небесної сотні за те, що нам не все вдалося зробити, що досі існує корупція, що не всі відповідально ставляться до своїх обов’язків.

pavlyshynЩе один поранений майданівець – Роман Павлишин зараз активно допомагає у волонтерському штабі “Самооборон Майдану” та є членом ГО “Вільні люди”. Нещодавно саме повернувся із передової. Тому йому важко було дібрати слів, стоячи на сцені посеред мирного Тернополя.

– Вітаю зі святом захисника. Захисники – це не лише чоловіки. Це усі, хто піднялися у 2013-2015 роках, хто не покладав зусиль, приносив останнє з дому, допомагаючи побратимам на Майдані, на фронті, – говорив Роман Павлишин. – Дуже важко минають роки. Але давайте ми не будемо забувати, що кожного ранку, прокинувшись, мусимо дякувати нашим захисникам, які роблять все можливе і неможливе, щоб наші діти йшли спокійно в школи дитсадки, щоб ми не чули розривів гранат, мін. Не знаємо, що твориться у нас в країні. Зараз триває відведення військ. П’ятий день не стихає бій. Наших хлопців «криють»… Приїжджаєш додому, і хочеш до них ще раз поїхати і сказати «Дякую, хлопці, за те, що мої діти спокійно зранку прокидаються». Давайте ми не будемо забувати це!

kolodijХвилювався і медик Майдану Ярослав Колодій. Він – відомий у нашому місті меценат, волонтер, успішний підприємець що очолює велику автомобільну групу компаній. Він є членом Громадської спілки «Рада бізнесу Тернопілля», яка утворилася в часі Революції Гідності та має на меті антибюрократичний та антикорупційний напрямок діяльності.

– На Майдані я зрозумів, що найбільший страх – це твій страх. Якщо ти побореш свій страх – а всі бояться – то тоді відбудуться зміни. На Майдані хлопці зробили перший крок. Вони дивляться на нас зверху, чи ми робимо наступні кроки, які потрібні для наших дітей, – твердо говорив Ярослав Колодій. – Хочу звернутися до всіх сильних особистостей. Зараз не має бути страху змінити для своїх дітей Тернопіль, Україну, те, що ми щодня бачимо навколо. Поважаймо один одного поруч. Об’єднуємося з товаришами, сусідами, щоб бути сильною громадою. Ніхто не прийде і нам цього не зробить!

vasylivЗавершив виступ громадських активістів, які живуть ідеями Майдану та продовжують справу Героїв Небесної Сотні голова Тернопільського осередку Всеукраїнського об’єднання «Автомайдан» Ігор Василів.

– Я хочу провести невеличкий екскурс в історію. Розстріли на Майдані – це наслідок того, що багато з нас промовчали, занесли хабар, продали спочатку свій голос на виборах, пустили величезне зло до влади. Те, що сталось на Майдані – наслідок того, якими ми були громадянами, як ми любили свою Батьківщину. Коли в центрі Європи снайпери стріляли у моїх побратимів і ми виносили трупів з майдану, ми не мали навіть куди їх завезти. Тому що така сама корумпована система не дозволяла нам навіть привезти їх у лікарні – «Беркут» висмикував нас з палат і забирав назад у тюрму. Я закликаю всіх пам’ятати це завжди. І теперішня влада повинна пам’ятати, про те, яку державу ми хотіли побудувати. Пам’ятати, що наймолодший герой Небесної сотні, який лише кілька годин побув на Майдані – з Тернопільської області. Дитина яка не змогла бути вдома! Він хотів змінювати країну! І ми приречені її змінити!

Вовк Любов

Коментарі вимкнені.