Володимир Кріса, Тарас Циклиняк та інші вже почали монтувати чергову родзинку у Тернополі

26 жовтня 2018 року на вулиці Сагайдачного залито фундамент під п’єдестал макету неіснуючої будівлі Першої тернопільської гімназії.  Про це повідомляє один з ідейників проекту Тарас Циклиняк.

На сучасній вулиці Сагайдачного до подій весни 1944 року стояла будівля Першої гімназії, яка дала світу чимало видатних та непересічних постатей, якими Тернопіль може пишатися. Посеред них фізик Іван Пулюй, біохімік Іван Горбачевський, композитор Денис Січинський та багато інших. Цікавим є той факт, що під час робіт віднайшли добротній фунтамент гімназії. Він сягає близько метра у ширину. Споруду здали у користування 21 червня 1825 року.

  • Плануємо відкрити пам’ятку 4 листопада, бо саме цього дня освітній заклад започаткував свою роботу у нашому місті, але, на той час, не у власному приміщенні. Отож, 4 листопада (якщо відкинути моменти щодо старих/нових стилів) закладу могло б виповнитися 198 років! Наразі на цю дату плануємо відкриття.  Надіюся і спільно плануємо що об’єкт буде з однієї сторони скромним та компактним, а з іншої поважним з огляду на історичну значимість, – каже Тарас Циклиняк.

На фото схематична мініатюрка, яка дає змогу уявити цілісну композицію.

Співставлення руїн 1944 р, авторства Олександра Семеніва.

Учасники проекту: меценат Андрій Маслівець,скульптор Дмитро Мулярчук, архітектор та макетувальник Володимир Кріса, архітектор Боріс Солонін, Тернопільська міська рада (подяка за значну підтримку та сприяння Леоніду Бицюрі), Ігор Дуда (консультації щодо напису), історик Володимир Мороз, Тарас Циклиняк.

Коментарі вимкнені.