Тернопільщина не може прийняти ще багато біженців

На території Тернопільщини проживає 2414 осіб, які переселились із Криму, Луганської та Донецької областей. На даний момент область готова прийняти ще 226 осіб.

Про це повідомив заступник начальника управління ДСНС України у Тернопільській області Олег Балан під час засідання Міжвідомчого обласного координаційного штабу з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції. Засідання 18 грудня провів виконувач обов’язків голови Тернопільської ОДА Іван Крисак.

На засіданні повідомили результати роботи щодо забезпечення соціального захисту внутрішньо переміщених громадян України. У зв’язку з початком зимового періоду головним завданням учасників штабу залишається формування переліку житлових приміщень, можливих для тимчасового проживання.

«Внутрішньо переміщених громадян можливо розмістити у 21 об’єкт державної і комунальної власності, – продовжив Олег Балан. – Всі визначені об’єкти перевірені підрозділами управління ДСНС в області спільно з інспекцією архітектурно-будівельного контролю в області та місцевими органами виконавчої влади. Об’єкти придатні для проживання внутрішньо переміщених громадян України в осінньо-зимовий період  2014 – 2015 років».

Усі громадяни, які переселились у нашу область, житлом, речима першої необхідності, медикаментами та продуктами харчування забезпечені. Усім сім’ям надали інформаційну допомогу та соціально-психологічну підтримку.
Спеціалісти центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області сприяли сім’ям переселенців у пошуку роботи, оформленні та отриманні державних соціальних виплат і грошової допомоги, реєстрації в центрах зайнятості. За сприяння центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді забезпечили медичне обстеження дітей із цих сімей та влаштування до навчально-виховних закладів, залучили їх до позашкільної роботи. Сім’ї з дітьми залучались також до культурно-масових заходів та благодійних акцій

«У вищі навчальні заклади влаштували 52 особи, в загальноосвітні школи – 289 дітей, в дошкільні навчальні заклади – 87 осіб. До базових центрів зайнятості області звернулось у пошуках роботи 252 осіб, працевлаштували 74 особи. До управлінь Пенсійного фонду України в області звернулось 790 осіб. Виплата пенсій громадянам України, які переміщуються на Тернопільщину з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, проводиться в першій декаді місяця. За взятими на облік електронними пенсійними справами виплата пенсій здійснюється невідкладно за додатковими відомостями чи разовими дорученнями. Станом на  17 грудня виплатили пенсій за грудень 555 особам. Обласною організацією Товариства Червоного Хреста України надано допомогу 972 особі на загальну суму майже 764994,22 тис. грн», – додав Олег Балан.

На даний час припиняють  реєстрацію переселених громадян у Міграційній службі, проводитиметься вона лише в управлінні соціального захисту ОДА. Це роблять з метою уникнення подвійного обліку громадян.

У період Новорічних та Різдвяних свят проводитимуть чергування в обласному Міжвідомчому штабі. Відтак на проблеми переселених громадян зможуть оперативно відреагувати і у вихідні дні, повідомив начальник відділу організації заходів цивільного захисту управління ДСНС Ігор Греса.

Коментарі вимкнені.