Тернопільська громада не володіє містом

Тернопільська влада не підтвердила дані моніторингу Всеукраїнського центру, що у файному місті можна ознайомитися з генеральним планом. Згідно офіційних даних лише Бучацький район дає таку інформацію.

«Понад 70 міських рад України запевняють, що ознайомитися з генеральним планом міста можна за першої вимоги. Для цього потрібно лише відвідати міську раду або райдержадміністрацію, де зберігаються документи.

Такі відомості отримав Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ) спільно з партнерськими організаціями під час моніторингу доступності генеральних планів міст. У ході дослідження громадські організації  направили інформаційні запити до всіх 459 міських рад України. Серед іншого, у запиті містилося прохання надати для ознайомлення головний містобудівний документ. На запити у доступі до генпланів більшість міських рад відмовили, пославшись на різні переважно протизаконні підстави. Проте, понад 70 міських рад запевнили, що хоча надіслати копію генплану поштою вони не можуть, громадяни можуть особисто ознайомитися із генеральним планом у приміщенні міської ради в зручний для них час.

Відвідайте міську раду та перевірте чи говорять правду чиновники саме Вашої міської ради!

Пару годин на ознайомлення із генпланом – це добра інвестиція у власне майбутнє. Перевірте, що планується  поруч із вашим будинком! Чи не перебуває він у зоні відселення та не підлягає примусовій конфіскації? Чи не знаходиться Ваше житло або робота у зоні шумового, хімічного, радіаційного забруднення? А дитячий садок, школа, які відвідують Ваші діти? Де проходитимуть нові межі міста, дороги, магістральні водо-, електричні та газові мережі? Всю цю інформацію можна знайти у генпланах.

Хто володіє генпланом – володіє містом. Станьте господарем міста і Ви! Отримавши доступ до генплану, Ви зможете контролювати дії чиновників, перевіряти законність будівництва та упередити незаконні забудови, знищення зелених зон та руйнування пам’яток історії», – пише «Гурт».

Коментарі вимкнені.