Тернопільські прокурори на стороні криміналу?

Юрій Гулкевич – прокурор Тернопільської області

Кримінальне провадження за фактом перешкоджання журналістській діяльності та незаконного позбавлення волі кореспондента інтернет-видання «Доба» перебуває на особистому контролі прокурора області. Про це Юрій Гулкевич повідомив під час прес-конференції 1 грудня.

– На даний час є повідомлення про підозру, але сама підозра нікому не пред’явлена, – каже обласний прокурор. – За статтею перешкоджання професійній діяльності журналіста, для того, щоб був склад злочину і кримінальна відповідальність, необхідний спеціальний об’єкт посягання. Тобто, особа, яка зареєстрована журналістом. Слідчі зараз встановлюють чи є Роман Наджога у встановленому порядку зареєстрований, як журналіст чи просто він є дописувачем сайту. Це для кваліфікації і для прийняття рішення про пред’явлення підозри має суттєве значення. Обмеження волі журналіста також буде перевірено, і встановлено чи мали місце такі події. Думаю, у грудні ми приймемо остаточне рішення у цьому проваджені. Ми зацікавлені у тому, щоб було об’єктивно і належно завершене це розслідування, тому що всякого роду псевдо-активісти мають розуміти, що повинні діяти згідно закону, і наявність невідомо якого посвідчення і гучних назв, як «Антикорупційне бюро», не дає їм права діяти порушуючи закон, як по відношенню до журналістів, так і до будь-кого іншого.

Представники «Доби» висловлюють припущення, що статтю про перешкоджання професійній діяльності хочуть скасувати, через що й намагаються довести, що Назар Наджога не є журналістом, адже інтернет-видання не зареєстроване юридично. Така позиціяправоохоронців, за словами Назара Наджоги, виглядає дивною, адже, у жовтні працівники УМВС в Тернопільській області, офіційно надавали відповідь на його інформаційний запит, визнавши тим самим «Добу» засобом масової інформації, а його – кореспондентом. А тепер самі ж з’ясовують чи він є журналістом.

За Збручем

Коментарі вимкнені.