Тернопільські студенти потерпають від морозної зими не на жарт

Через сильні морози тернопільські школярі вже декілька днів сидять вдома в теплі та спокої. Та натомість, відважні студенти на перекір температурі, що досягає -24 С, не припиняють відвідувати лекції та семінари. Мабуть, влада вважає їх більш стійкими до скрутних умов, мовляв уже дорослі люди, нема чого вдома боки відлежувати.

Здається, що там того перебігти студенту до свого корпусу, відсидіти на парах, та й назад в теплу кімнату. Але якби ж то в теплу. Зимно і у чотирьох стіна. Виші так і кишать скаргами студентів на погане опалення приміщень.

«Сам гуртожиток (на відміну від інших) не є з кращих, – каже студентка ТНПУ Альона Кузко.- Тому відповідно і умови проживання погані. Наприклад, пластикові вікна обіцяють всім ,а в результаті вони є в декількох кімнатах…і обіцяють по розповідях старших курсів вже 5 років. Тим, в кого стоять прості вікна, живеться не солодко, тому що вітер провіває крізь щілини і все тепло, що гріє батарея просто виходить у вікно…і в наслідок цього в кімнатах і в «переходках» дуже холодно!»

Не краща ситуація намальовується в гуртожитках ТНЕУ. «Нам дуже холодно, – каже студент вище згаданого вузу.- Топлять, але мало. Нам ще й так пощастило, бо маємо дві батареї в кімнаті, у інших здебільшого по одній, в них ситуація ще гірша.»

Мабуть, найбільше поталанило студентам ТНТУ ім.Пулюя, які гордо кажуть:

«А у нас тепло, трохи прохолодно буває, але загалом тепло».

Що ж, деяким щастить, але більшість потерпає від морозної зими не на жарт. Мороз обіцяє тримати позиції ще до середини лютого, а карантином в Тернополі для студентів й не пахне. Подейкують, що на сході України відчайдушних «гризунів» вже відпустили відігріватись вдома.

Звичайно, цьогорічна програма й так з пресована далі нікуди, а дай ще канікули – ґвалт почнеться. Та все ж морити студентів холодом теж не вихід, так і епідемію грипу викликати можна. Та й про яку продуктивність у навчанні можна говорити, коли зранку носа з-під ковдри висунути страшно, а то ще й писати потрібно. Може скажете – в рукавицях?

Вони постійно голодні, а тепер ще й постійно холодні – так можу описати я цьогорічну зиму для тернопільських спудеїв. Головне, що навіть “Надалівському  асфальту” в Тернополі  тепліше, ніж спудеям.

Думаю, пан Табачник не сильно відчув на собі удари морозу за новими пластиковими вікнами. Приречені до зашпорів по тілу, дорогі студенти, мабуть, цього річ, змін ми не дочекаємось, однак маю надію, що на наші проблеми звернуть увагу на наступний рік. І разом з теплими асфальтами, в Тернополі зявляться теплі гуртожитки.

Тетяна Колеснік, ltdaily

-1 thoughts on “Тернопільські студенти потерпають від морозної зими не на жарт

  • 16:20 | 2.02.2012 о 16:20
    Permalink

    Краще би Надал студентам поміг, ніж асвальти наргрівати…. І хто його за язик тягнув перед виборами? А ше краще збити по пару гривень з депутатів бариг (раптових “свободівців”) і утеплити гуртожитки з українцями.

Коментарі вимкнені.