Тернопільський одіозний регіонал може сісти за грати

…А як все починалося оптимістично! Мало не під фанфари, в рамках славнозвісного проекту «Нове життя» у Тернополі оголосили про початок реконструкції перинатального центру «Мати і дитина». Тоді, восени 2012-го, здається раділи всі.

Раділи тернопільські молодички із явно заокругленими животиками. Тішилися і акушери, і лікарі, яким доведеться працювати в «реконструйованому», «оновленому», «надсучасному» перинатальному центрі. Стримано усміхалися чиновники з ОДА – ось воно, «покращення життя вже сьогодні», а ви собі думали! Мовляв, знай наших, ми такі, все обіцяне виконуємо, не кидаємо передвиборних обіцянок на вітер. Адже 52 мільйони гривень виділила держава, аби в Тернополі з’явився новий сучасний перинатальний центр. Мета такої щедрості – «покращення демографічної ситуації, зниження інвалідності, материнської та малюкової смертності шляхом підвищення акушерської та перинатальної допомоги».

Тоді, влітку 2012 року тернопільські медики стверджували, що реконструйований перинатальний центр дозволить майже на 30% знизити дитячу смертність, а на 10% – жіночу. А ще – покращаться умови перебування вагітних, породіль та роділь, будуть відкриті індивідуальні пологові зали, обладнані сучасним устаткуванням. У них працюватимуть лікарі бригадним методом. Перинатальний центр єдиний в області, який обслуговуватиме вагітних з передчасними пологами, з патологіями та з вродженими вадами розвитку плода. Передбачалось, що в оновленій будові лікарі змогли прийматимуть від 20 до 25 пологів, тоді як зараз  приймають 8-10. І все це благо мало настати вже через кілька  місяців…

А десь там, поза камерами і оптимістичними промовами очільників області про новобудову, стримуючи багатозначну посмішку, потирали руки потенційні будівельники.

Обрання підрядником «Технобуд» пояснюється необхідністю «залучення досвідченого генпідрядника». І ще. За інформацією сайту «Наші Гроші», «Засновником тернопільського ТОВ «Техно-Буд» наразі є Євгенія Лукіна. До жовтня 2010 року співвласником фірми був Василь Лукін, керівник фракції Партії регіонів у міській раді Тернополя, член постійної комісії з питань використання комунального майна. До замовлення по перинатальному центру за останні чотири роки фірма виграла лише три тендери на загальну суму 22,34 млн грн.

Також на початку жовтня було оголошено тендер на закупівлю медичного обладнання та меблів для центру, очікувана вартість закупівлі – 12 млн грн.».

І ось прокуратурою області направлено до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно службових осіб одного з будівельних підприємств та управління капітального будівництва Тернопільської облдержадміністрації.

Встановлено, що службові особи підприємства та управління капітального будівництва обласної держадміністрації, зловживаючи своїми службовими повноваженнями, внесли завідомо неправдиві дані в акти-приймання виконаних робіт з реконструкції приміщень обласного клінічного перинатального центру «Мати і дитина». Посадовці завищили вартість будівельних робіт на загальну суму 215 тисяч гривень.
За даним фактом прокуратурою області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно службових осіб будівельної фірми та управління ОДА за ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем), ч.2 ст. 364-1 (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми) та ч.1 ст. 366 (службове підроблення) КК України. Обвинуваченим, згідно з санкцією інкримінованих злочинів, загрожує до 6 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, – повідомляє прес-служба прокуратури Тернопільської області.

-1 thoughts on “Тернопільський одіозний регіонал може сісти за грати

Коментарі вимкнені.