«Тернопільводоканал» свідомо завищував тарифи жителям Тернопільського району

За протизаконні дії щодо споживачів комунальне підприємство заплатить штраф. Крім того, Верховний Суд зобов’яже його укласти з мешканцями нові договори, які не суперечать вимогам антимонопольного законодавства. 

«Тернопільводоканал», маючи монопольне (домінуюче) становище на ринку централізованого холодного водопостачання в територіальних межах сіл: Івачів Долішній, Плотича, Гаї-Гречинські, мкр Гаї-Чумакові (с. Байківці), укладало зі споживачами вказаних сіл договори про надання послуги з централізованого постачання холодної води, які містили вимоги, що порушують законодавчо встановлені умови її надання, та необґрунтовано нараховувало споживачам завищену плату за надання послуг, пише районна газета “Подільське слово”. Такими діями товариство вчинило порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем. Відтак, під час укладення зі споживачами договорів про водозабезпечення у частині розподілу різниці показів загальногрупових лічильників комунальне підприємство відступило від умов Типового договору, що є порушенням прав споживачів та чинного законодавства.

Таким чином, «Тернопільводоканал» заплатить штраф у сумі 136000 грн, припинить дію попередніх договорів шляхом укладання зі споживачами нових, які відповідають вимогам Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та Типового договору, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 №630. Суд зобов’язав припинити необґрунтоване нарахування споживачам плати за послугу централізованого холодного водопостачання, яке не передбачене нормативно-правовими актами.

Коментарі вимкнені.