Тернополян закликають не використовувати миючі засоби

Тернополян закликають не використовувати миючі засоби. У зв’язку з поширенням цих речовин, зросла загроза екологічного забруднення, пояснює директор комунального підприємства «Тернопільводоканал». Фосфати, які входять до складу порошків, шкідливі не лише для організму людини, а й для річкових вод.

Володимир Кузьма: «Раніше такої кількості порошків, миючих засобів у наших каналізаційних стоках не було. А відтак ті очисні споруди, які будувалися в Україні і за кордоном, не розраховувалися на необхідність очистки такої кількості цих миючих засобів. Відповідно, ми маємо ситуацію, коли ці каналізаційно-очисні споруди не справляються з повною очисткою від фосфатів. А, відтак, вони потрапляють у ріки і забруднюють навколишнє природнє середовище».

Потрапляючи у ріки, фосфати призводять до цвітіння та гниття води, загального забруднення водойм. У нашій області, зазначає Володимир Кузьма, поверхневі води споживають лише у Чорткові. Але через сполучення водойм хімічні речовини потрапляють у більші ріки та озера, звідки беруть воду мешканці інших міст.

Володимир Кузьма: «За кордоном пішли двома шляхами: з однієї сторони, вони провели дуже широку роз’яснювальну кампанію, внаслідок чого почали обмежувати не тільки використання, але й продаж багатьох миючих засобів, де є надто велика кількість концентрації цих фосфатів. З другої сторони, вони почали вишукувати альтернативні засоби, які виробляються не на основі фосфатів, а також частково вдосконалювати технології при будівництві нових каналізаційно-очисних споруд».

В Україні з проблемою вже борються у столичному водоканалі, повідомив Володимир Кузьма, адже там розташована чи не найбільша кількість стоків. Та й річка Дніпро, на якій розміщений Київ, є найбільшою водною артерією країни, – повідомляє ІНТБ.

Коментарі вимкнені.