Тетяна Іменнова: «Промінчики» з’явилися завдяки донечці»


З появою малюка у сім’ї народжується здорова мрія про його щасливе майбутнє та усвідомлення важливості раннього розвитку дитини. Водночас виникають слушні питання: де навчати і розвивати дитину найефективніше? якими основними знаннями, вміннями і навичками вона має оволодіти? коли починати їх розвивати? які методики принесуть більше користі?
Якби у мене були діти, я б влаштувала їх на заняття у Сімейний клуб «Промінчики», який віднедавна «переїхав» у нове затишне приміщення за адресою: вул. Шашкевича, 9, м. Тернопіль. Цей клуб тернополянка Тетяна Іменнова створила для власної донечки Ані. З любов’ю до власної дитини пані Тетяна зуміла дати вичерпну відповідь на всі вищенаведені питання, керуючись реальним досвідом. До того ж, Тетяна Геннадіївна за освітою педагог – має фах вчителя російської мови та літератури, десять років працювала асистентом на кафедрі Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка. В рамках післядипломної освіти отримала диплом вчителя англійської мови. А ще 15 років працювала у сітковому маркетинзі.
«Промінчики» з’явилися завдяки донечці, — розповіла «Погляду» Тетяна Іменнова. — Коли народилася Аня (зараз їй 10 років – ред.), життя знову повернуло мене у світ педагогіки. Почала цікавитися раннім розвитком дитини, «перелопатила» багато доступної літератури на цю тему, вивчала інтернет-простір, ретельно добирала донечці іграшки. Коли набридло гаяти час у декретній відпустці, за порадою знайомої вирішила використати досвід і матеріали, відтак відкрила Клуб раннього розвитку «Промінчики». На той час (лютий 2009 року – ред.) у Тернополі нічого подібного ще не було. Мені хотілося віднайти і допомогти тернопільським молодим батькам застосовувати унікальний досвід, ексклюзивний і водночас дієвий, відмінний від загальної практики в українській дошкільній освіті.

Відколи ціль Тетяни Іменнової перейшла в реальний застосунок, минуло 7 років.За рівнем престижності і запиту серед місцевих батьків Сімейний клуб «Промінчики» не має конкурентів. «Спочатку любити, потім навчати» – ось головний принцип, яким керуються тутешні педагоги. Сюди дбайливі батьки приводять дітей навіть від шестимісячного віку. Тривалість заняття – від 30 хвилин до півтори години. Шість дітей у групі – максимальна кількість, за винятком занять з англійської, дитячого фітнесу, танців та театральної студії, де може бути 8-10 дітей. Протягом останнього року близько 150 дітей щомісячно відвідували «Промінчики».
Педагоги клубу постійно підвищують свою майстерність на різних семінарах та тренінгах. Наприклад, цього року всі педагоги, що працюють з дітками раннього віку (до 3-х років), пройшли навчання на 2-денному семінарі в Києві за програмою «Baby-start».
В основу цієї програми покладені розробки японського педагога Макото Шичидо, який робить акцент на розвитку правої півкулі мозку. У малюків до 3-х років саме права півкуля є домінуючою. Вона відповідає за творчість, інтуїцію, накопичує інформацію, що залишається з людиною на все життя. Стимулюючи праву півкулю мозку малюка з народження, батьки підготують його до легкого навчання в школі, розвинуть творчі здібності. Водночас, з трьох років домінуючу позицію займає ліва півкуля. У цей час слід активізувати розвиток лінгвістичних здібностей і логічного мислення. Якщо обидві півкулі мозку будуть достатньо розвиненими, це дозволить дитині проявити високий рівень розвитку та інтелекту, показати найсильніші сторони. І в майбутньому такі діти з легкістю зможуть запам’ятовувати величезні обсяги інформації, а також згадувати прочитане або побачене давним-давно.

«За результатами нашого опитування щодо цієї програми у соціальних мережах, з’ясувалося, що серед тернопільських матусь поки що мало хто чув про неї, — розповіла Тетяна Іменнова. — Ми ж бачимо серйозну перспективу у розвитку малюків з використанням цієї методики».
Англійську мову для дітей від 3 до 10 років у клубі викладають за відомою авторською методикою Валерії Мещерякової «I love English». «Ця методика враховує особливості процесу вивчення іноземної мови дитиною,— розповіла Тетяна Іменнова. — Діти не просто запам’ятовують окремі слова чи віршики, вони починають спілкуватися англійською так само природно, як і українською. Справа в тому, що у дітей до 9-10 років працює так званий механізм «імпринтингу» (вкарбовування), завдяки якому є можливість утворити другий мовний центр у мозку. Те, що дітям цікаво, закарбовується у їхній пам’яті швидко і ґрунтовно». Головне, зробити так, щоб дитині було цікаво на занятті. А це вчителі англійської роблять майстерно, адже всі вони пройшли навчання на семінарах і вебінарах безпосередньо у автора методики – Валерії Мещерякової.
Малюки на уроках англійської із задоволенням граються, співають, танцюють і навіть не підозрюють, що вони вчать англійську! Починаючи з 5 років, діти отримують справжні домашні завдання – щоденне прослуховування аудіо-уроків, робота у спеціальних робочих зошитах та з книжкою.
Цінова політика: абонемент з комплексною програмою раннього розвитку дітей дошкільного віку коштує 360 гривень на місяць, відповідно одне заняття – 45 грн. Додаткові студії дешевші – від 30 грн. за заняття. Однак, якщо батьки купляють абонемент на базову програму, то вони автоматично отримують знижку 50% на будь-яку з додаткових програм. Серед додаткових студій користуються популярністю дитячий фітнес (1,5-3 роки; 4-6 років), легоконструювання (3-5 років), арт-студія з пісочною анімацією (3-6 років; 7-10 років), театральна студія (від 4-х років), школа малювання (від 5 років).
Чому «Промінчики» — це сімейний, а не просто дитячий клуб? Атмосфера сімейного затишку і цінностей родини – пріоритет клубу. Вже протягом трьох років «Промінчики» радують дітей, що відвідують клуб, інтерактивними виставами, тематичними вечірками, сімейними майстер-класами. У «Промінчиках» вже стало гарною традицією проводити сімейні свята до Різдва, Стрітення та Великодня, куди діти і батьки приходять у вишиванках. Педагоги намагаються залучити до таких заходів не тільки мам, а і татусів. Цього року вперше провели сімейний майстер-клас, на якому діти були не з мамами, а з татами. Тато і дитина разом робили подарунок для мами. Це було дуже зворушливо!
До кінця вересня у клубі тривають «щасливі години осені», які дають можливість ближче познайомитися з програмами, заняттями, взяти участь у різноманітних майстер-класах. І все це абсолютно безкоштовно!
Записатися у сімейний клуб «Промінчики» можна за тел. 067-353-1432.

Ірена Кропива.

Коментарі вимкнені.