У новому мікрорайоні Тернополя люди десять років ходять по болоті та бездоріжжю

Мешканці вулиці Яреми, 16 у новому мікрорайоні Тернополя цілу вічність чекають від влади прокладання дороги.

Так, ще 10 років тому люди придбали житло у незабудованому мікрорайоні «Північний». Тоді місцева влада обіцяла прокласти дорогу до будинку. Та віз і досі там – люди змушені добиратися по болоті та бездоріжжю, а без змінного взуття з дому не виходять.

«Коли проїжджає машина – болото летить навкруги, а в посушливу пору тут повно пилюки. У мене троє внуків, ходити по дорозі просто неможливо, доводиться постійно дихати пилюкою», – обурюється місцевий мешканець Петро.

«Я виходжу з дому в старому взутті, а в школі перевзуваюся у нове», – розповіла школярка Зоряна.

Мешканці додають, ґрунтова дорога була тут постійно, відколи придбали житло. Ба більше, навіть збирали кошти з мешканців, аби розширити її. Влада ж на проблему не зважала.

«Мер каже, йдіть до забудовника. Але ж міська рада прийняла в експлуатацію будинок, то чому не зобов’язала його зробити дорогу?», – нарікає пан Петро.

Аби розібратися у ситуації, журналісти «Народного контролю» вирушили до міськради. Чиновники запевнили – давно вивчають ситуацію та шукають компроміс. Адже на дорозі, якою зараз ходять люди, скоро зведуть будинок, а навкруги виросте новий мікрорайон «Північний». Тож сенсу робити ремонт немає, адже при подальшому будівництві та прокладанні комунікацій всі дороги будуть зруйновані.

«Ця дорога потрапляє під забудову багатоквартирних житлових будинків. Аби мешканцям було легше ходити та їздити влітку проведемо там ямковий ремонт білим щебенем. А ремонтувати капітально немає сенсу», – пояснив заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міськради Андрій Дроздовський.

Та все ж пообіцяли журналістам «Народного контролю», аби полегшити людям життя – збудують дорогу на іншому відрізку та запустять там громадський транспорт.

«Ми замовили проектно-кошторисну документацію на дорогу від перехрестя вул. В.Великого – Л. Курбаса до вулиці Текстильної. Зараз дороги там немає, ми будемо її прорізати. Документація через місяць буде готова і ми будемо знати реальну суму, на яку можна розраховувати, щоб зробити цей відрізок дороги. Плануємо тимчасово запустити там громадський транспорт, зробити зупинку громадського транспорту поблизу будинку на Яреми, 16. У подальшому цей мікрорайон буде розвиватися», – запевнив Андрій Дроздовський.

Коментарі вимкнені.