У Тернополі дозволяють встановлювати кіоски… у міжбудинкових проїздах


У Тернополі множиться кількість сумнівних МАФів. Один із таких – у центрі міста на вулиці Коперника, 3. За словами місцевих мешканців, власники кіоску з продажу фаст-фуду при його встановленні захопили частину міжбудинкового проїзду.

«Фаст-фуд» біля будинку зʼявився 29 січня.

«Я підійшла до працівників і спитала, на якій підставі вони встановлюють споруду. Ті відповіли, що мають дозвільні документи. Проте на моє запитання, чи були вони в міського голови Сергія Надала і чи мають дозвіл від нього, чоловіки відповіли «А кто это такой?», – розповідає пані Олена. Після такої відповіді вона одразу викликала правоохоронців.

«Група швидкого реагування приїхала через 5 хвилин. Вони вилучили в чоловіків документи. Там і справді були якісь папери за підписом Надала. Проте мені важко зрозуміти, як санстанція могла дозволити таку споруду, адже в кіоску готують та продають їжу прямо у міжбудинковому проїзді», – додає пані Олена.

Мешканці вул. Коперника, 3 написали колективну заяву на ім’я голови міста, та ГО «Народний контроль» з проханням розібратися у ситуації.

Депутат Тернопільської міськради від «Народного контролю» Вікторія Шараськіна неодноразово намагалася почути думку головного архітектора міста Василя Бесаги, та безрезультатно – був то на лікарняному, то у відрядженні. Та все ж після чисельних запитів та звернень з’ясувалося, що всі папери у власника тимчасової споруди на руках – ще у 2013 році він уклав договір на користування земельною ділянкою. Договір закінчується у кінці квітня цього року. Люди підозрюють, що підприємець знову його продовжить.

«Написали три заяви на ім’я голови міста Тернополя. Прийшла відповідь, що споруда встановлена законно. Проте у відповіді були дуже суттєві неточності. Ми написали ще одне звернення, на яке нам прислали відписку, що не мають відношення до питань, які ми перед ними поставили», – додає пані Олена.

Депутат міськради від «Народного контролю» Вікторія Шараськіна пообіцяла зробити все можливе, аби не допустити безладу у дворі на Коперника, 3.

«Я особисто підніматиму це питання на архітектурній і земельній комісіях. Ми запросимо туди мешканців, які проти встановлення кіоску, аби вони повідомили депутатів про цю ситуацію. Сподіваюся, що депутатський корпус правильно відреагує і не підтримає продовження договору сервітуту», – каже Вікторія Шараськіна.

Коментарі вимкнені.