У Тернополі хлопчик не падав з мотузкового атракціону, а сам стрибнув

10 червня у Тернополі  на атракціоні «Мотузковий парк» у парку Національного відродження стався нещасний випадок. Травми отримав дванадцятирічний хлопчина. Дитину швидка доставила до обласної дитячої лікарні. Як виявилося, дитина отримала забій хребта.

Інформація про цей інцидент переполошила людей, підірвала на ноги прокуратуру та міліцію, відповідальні за справність атракціонів відомства та відповідні органи.

Інструктор атракціону стверджує, що «Мотузковий парк» є безпечним. Діти та дорослі мають подвійне страхування, платформи та інші атракції у цьому атракціоні надійні, карабіни витримують майже півтонни, а також є усі необхідні папери та дозволи. Мотузки та карабіни не підвели. А нещастя сталося через те, що дитина не дотримувалася інструкції.

«Він дійшов до останньої платформи. На цьому етапі інструктор має підтягти спеціальний карабін. За нього зачіпаються до мотузки і успішно приземляються, – розповідає інструктор Лілія Корольова. – А хлопчина не дослухався до слів інструктора, зняв карабіни і просто скочив на землю. Він просто впав, він не зривався ні з троса, хлопчик просто стрибнув вниз сам».

Лілія каже, що вони з чоловіком одразу викликали «швидку», а ввечері ще провідували дитину – у нього забій хребта.

За цим фактом проводить перевірки і прокуратура міста, інші органи та інстанції, зацікавилася справою і міліція. Та мати дитини, каже прокурор, нікого у нещасті не звинувачує.

«Органами внутрішніх справ зареєстроване кримінальне провадження за фактом отримання тілесних ушкоджень, під час якого буде проведено ряд експертиз на наявність чи відсутність вини у діях службових осіб, – каже прокурор міста Тернополя Віталій Сідоров. – А після реєстрації даного кримінального провадження в органи внутрішніх справ звернулася мати неповнолітнього з письмовою заявою про припинення даного розслідування у зв`язку з тим, що вона вважає – дані тілесні ушкодження її син отримав з власної необережності».

Стан хлопчика задовільний, хоча лікарі на прохання матері не коментують ситуації.

У Держгірпромнагляді повідомили, що в Тернополі є 18 атракціонів підвищеної небезпеки. Проте цей до їхньої компетенції не належить.

«Даний атракціон за тими правилами, які сьогодні існують, не належить до підвищеної небезпеки, але власник звертався до Держгірпромнагляду, пройшов навчання з питань охорони праці», – наголосив начальник держінспекції нагляду промисловості та за об’єктами підвищеної небезпеки управління держгірпромнагляду в Тернопільській області Віктор Мовчан.

Прес-клуб

Коментарі вимкнені.