У Тернополі на відкриття пам’ятного знаку Небесній сотні принесуть шини

29 травня у Тернополі презентуватимуть пам’ятний знак Героям Небесної Сотні. Його встановили за ініціативи студентів Електромеханічного факультету Технічного університету, навпроти одного з навчальних корпусів, що на заводі «Ватра» по вул.Микулинецька.

Студенти планують на такий урочистий захід прийти у вишиванках, а українське козацтво – ще й у шароварах. Ті студенти, які перебували безпосередньо на Майдані у Києві – одягнуть камуфляжну форму.

–          Після усіх подій 18-20 січня ми просто не могли бути байдужими і хотіли якось вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні, – розповів «Погляду» Віталій Назаров, голова студентського самоврядування Електромеханічного факультету Тернопільського національного технічного університету. – Думали над різними варіантами і якось спонтанно народилася ідея встановити пам’ятний знак. Адже він стоятиме довго, і кожен хто буде бачити його, зможе пом’янути світлу пам’ять Героїв.

Віталій каже, що зі своєю ідеєю студенти прийшли до керівництва Електромеханічного факультету і воно із захопленням її підтримало.

–          Людина, яка виготовила цей пам’ятний знак не взяла коштів за матеріал, таким чином зробивши свій маленький внесок у благодійну справу. Тому ми заплатили лише за роботу майстра. Кошти здавали і небайдужі студенти нашого факультету, і викладачі, і навіть декан іншого факультету ТНТУ.

Спочатку через відсутність ескізу символічного пам’ятника, неможливо було підписати документи, необхідні для його встановлення, пригадує Віталій Назаров. Проте до втілення ідеї доклався замдекан Оробчук Богдан Ярославович і зробивши фотографії пам’ятної плити, таким чином допоміг втіленню ідеї.

–          На відкритті ми плануємо трішки відтворити майданівські барикади, тому до пам’ятного знаку принесемо кілька автомобільних покришок. А українське козацтво зробить підсвічник у формі руки. Також принагідно плануємо зібрати трохи коштів, аби згодом облагородити ділянку навколо пам’ятного знаку. Бо наразі на це просто не вистачило коштів. Плануємо посадити кущі ялівця, калину, обгородити наш пам’ятник. Можливо навіть розфарбуємо огорожу у синьо-жовті кольори.

Студенти висловили вдячність усім, хто їм допомагав.

–          Із встановленням пам’ятника нам дуже допомогла господарська частина нашого корпусу – вони встановлювали і облагороджували територію. В роботу було задіяно дуже багато людей і ми хочемо подякувати їм усім.

Довідка:

Відкриття пам’ятного знаку Небесній Сотні відбудеться 29 травня о 12.30 в м.Тернопіль, на вул.Микулинецькій, навпроти корпусу №7 Технічного університету імені І.Пулюя.

 Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”, 097-9-643-843

Коментарі вимкнені.