Валентин Хоптян став месією

Минулого тижня голова Тернопільської ОДА Валентин Хоптян скликав екстрену прес-конференцію та зробив гучну заяву. У ній він вималював шляхи відновлення роботи обласного тервиборчкому, а з ним і Тернопільської облради. Виявилося, що влада – це велика сила. Не встиг він сказати «а», як процес пішов…

Нагадаємо, останнє результативне засідання обласної ради відбулося в другій половині листопада ще 2012 року. Відтоді було кілька безуспішних спроб зібрати депутатів. Фактично від початку квітня були всі законні підстави розпустити раду. Потрібна була лише політична воля голови ТОДА Валентина Хоптяна, який мав би звернутися з відповідним клопотанням до Верховної Ради. А вже парламентарі, зважаючи на норму закону, мали призначити в області дочасні вибори. Однак цього не відбулося. Губернатор подань не робив, бо, вочевидь, його все влаштовувало. Постанова ж нардепа Василя Деревляного щодо призначення дочасних виборів облради на 15 жовтня так і залишилася без розгляду. До того ж не депутатська це справа виносити такі постанови.

І ось несподівано 17 жовтня голова облдержадміністрації Валентин Хоптян у присутності голови обласної ТВК Миколи Крука та в.о. голови облради Сергія Тарашевського зробив заяву. У ній, серед іншого, зазначив: «Через амбіції та політичні інтереси окремих сил область єдина в Україні, яка й досі не має прийнятого бюджету на 2013 рік. У зв’язку з цим суттєво недофінансовані всі галузі краю. Я провів ряд консультацій як з експертами, громадськістю, так і з лідерами політичних сил. Усі погоджуються, що так далі область жити не може. Водночас, на поступки не хоче йти ніхто. Тому я, як керівник області, не можу стояти осторонь цих процесів. Я зроблю все для того, щоб ситуація була якнайшвидше вирішена і обласна рада запрацювала. Переконаний, що жодна політична сила не може бути переможцем, тому що через їхні амбіції страждають люди. Звертаюся до кожного члена обласної виборчої комісії із закликом відкласти партійні амбіції та невідкладно забезпечити виконання делегованих Вам повноважень. А депутати Тернопільської обласної ради повинні негайно повернутись до виконання своїх прямих обов’язків для вирішення важливих соціально-економічних проблем регіону. Закликаю зібратися на сесію, прийняти бюджет і ще десятки рішень, необхідних для повноцінного життя Тернопілля». Водночас губернатор пообіцяв, що члени ТВК від Партії регіонів, які, до слова, і зривали роботу комісії раніше, прийдуть на її засідання.

Чому Валентин Антонович почав так різко торпедувати ситуацію, ставши, по суті, ледь не месією даного процесу? Насправді все просто. Нещодавно Президент оголосив, що незабаром, напередодні президентських виборів, відбуватимуться кадрові чистки в обласних та райдержадміністраціях. Безперечно, В. Хоптяну згадають про неприйнятий бюджет, фінансовий колапс, недофінансування різних соціальних напрямків тощо. До того ж, як стало відомо «Номер один», губернатор зустрічався з керівництвом ЦВК, яке наполегливо рекомендувало йому у двотижневий термін «допомогти» зібрати обласну ТВК. І процес пішов…

Якщо раніше, до прикладу, обласний архів не міг передати ТВК списки партій, які ті подавали у 2009 році через заборгованість (господарський суд визнав борг ТВК перед архівом у 12 тис. грн.), то після заяви губернатора вони того ж дня були у тервиборчкомі. Як пояснив директор Державного архіву в Тернопільській області Юрій Гумен, до нього з листом звернувся в. о. голови облради Сергій Тарашевський із проханням, враховуючи соціально-політичну ситуацію в області, передати списки облраді, а вже рада мала надати їх ТВК. За словами Юрія Євгеновича, копії цих списків раді, як вищому представницькому органу Тернопільщини, були безоплатно надані 17 жовтня ц.р.

Маючи на руках списки і запевнення губернатора, що на засіданні ТВК будуть присутні члени виборчої комісії від Партії регіонів, голова тервиборчкому Микола Крук на 22 жовтня призначив засідання комісії. На якому, власне, і було введено нових депутатів. Нагадаємо, саме це було головною вимогою фракції ВО «Свобода» – прийти на сесію обласної ради. Чи вміють вони тримати слово?

А між тим, як повідомив «Номер один» в. о. голови Тернопільської обласної ради Сергій Тарашевський, на його думку, цілком реально зібрати сесію облради уже наступного тижня.

Віталій Попович, Номер один

Коментарі вимкнені.