Валентин Хоптян “відстрілявся” у Києві

Голова обласної державної адміністрації Валентин Хоптян доповів керівництву Уряду про стан розвитку агропромислового комплексу Тернопільщини.

У своєму виступі керівник ОДА наголосив, що в 2011 році в аграрному секторі Тернопільщини вироблено валової продукції сільського господарства на суму 3,7 млрд. грн. і приріст виробництва до попереднього року склав 25% (або 737 млн. грн.).

Валентин Хоптян зазначив, що основним та стратегічним напрямком розвитку агропромислового комплексу області залишається тваринництво: «На сьогодні в області особливу увагу зосереджено на реформуванні цієї галузі та залучення значних інвестицій в її розвиток».

У 2010-2011 роках в сфері агропромислового комплексу області діяли 2 регіональні програми розвитку тваринництва, під які з обласного бюджету було виділено 1,1 млн. грн. і були використані на здешевлення вартості штучного осіменіння, підтримку галузі конярства та створення молочних кооперативів.

Голова ОДА повідомив, що у 2011 році в області намітилася позитивна тенденція по нарощуванню поголів’я великої рогатої худоби та виробництва продукції тваринництва.

Будівництво та реконструкція великотоварних тваринницьких комплексів дало свої результати, поголів’я великої рогатої худоби до минулого року зросло на 10,2%, в тому числі корів на 4,9%.

За 2011 рік всіма категоріями господарств вироблено  418,1 тисяч тонн молока та 58,4 тис. тонн м’яса, що відповідно на 0,3 та 2,5 відсотки більше рівня попереднього року.

Наголосив голова Тернопільської ОДА й на проблемних питаннях, які стримують відродження галузі тваринництва – не визначеність щодо ринку землі, низькі ціни і нестабільна цінова ситуація протягом року на молоко і м’ясо,  значні затрати на їх виробництво, диспаритет цін на продукцію тваринництва і  матеріально-технічні  ресурси.

Разом з тим, – як доповів голова ОДА, на Тернопільщині основним пріоритетом у галузі тваринництва для отримання можливості найшвидшого зростання обсягів виробництва якісної продукції обрано технічне переоснащення сільськогосподарських підприємств за сучасними технологіями.

На даний час в області реалізовується 15 інвестиційних проектів з будівництва та реконструкції тваринницьких комплексів, з них 6 – у молочному скотарстві, загальною потужністю  6,3 тис. голів корів, 6 – у свинарстві на 273 тис. голів свиней та 3 – у птахівництві, потужністю майже 1,5 млн. голів птиці.

В області побудовано і введено в експлуатацію 2 молочних комплекси загальною проектною потужністю 2400 голів, 1 свинокомплекс потужністю 3200 свиноматок. Проведено реконструкцію 2-ох молочних комплексів загальною потужністю 2400 голів,  2-ох свинокомплексів загальною потужністю  3982 свиноматок та 3-ох птахофабрик.  Побудовано комбікормовий завод потужністю 240 тонн на добу.

Також голова Тернопільської обласної державної адміністрації Валентин Хоптян окреслив плани розвитку тваринницької галузі Тернопільщини зазначивши, що на 2012 рік в області планується побудувати 3 молочних комплекси загальною потужністю 2900 голів корів та провести реконструкцію 2 молочних комплексів загальною потужністю 2400 голів, 3 свинокомплекси на 4000 свиноматок та ввести в дію 2 птахофабрики.

Реалізація вище перерахованих інвестиційних проектів дозволить наростити виробництво молока на 17 тис. тонн, м’яса на 17 тис. тонн та яєць на 35 млн. шт.

Коментарі вимкнені.