Відтепер у доступі на Тернопільщині ще одна можливість для екстремалів

26 липня на Кременеччині відкрилиПерший в Україні офіційний парадром, повідомляє прес-служба Тернопільської ОДА.

Подія відбулася на Соколиній горі. У програмі заходу були показові польоти парапланеристів з Рівного, Луцька, Києва, Львова, Тернополя, Івано-Франківська, Одеси, а також концерт і польова кухня. Над створенням офіційного місця для здійснення тренувань і польотів на парапланах працювали рік. Ідею відкриття на Соколиній горі парадрому підтримали керівництво району та Національного природного парку «Кременецькі гори», де розташована Соколина гора. Облаштовувати парадром розпочали у березні цього року, для проведення польотів розчищено старт, підготовлено майданчик для посадки, наведено благоустрій підніжжя гори, демонтовано і перенесено під землю частини ліній електропередач.

Серед розважальних заходів, були представленні дитячі атракціони, конкурсні програми, діяла роздрібна торгівля, виставка ужитково-прикладного мистецтва народних майстрів краю. З концертною програмою виступили аматорські колективи сіл Великі Бережці, Дунаїв та Куликів.

Історія парапланеризму на Кременеччині має початок у 1933 році, коли почався курс навчання, з’явились перші шкільні планери, були побудовані ангари на горі, житло для інструктора. З часом кількість літальних засобів зросла до 20 штук. Але все припинило існування в 1939 році з приходом Червоної армії. Все було знищено і забуто аж до теперішнього часу, коли традицію починають відновлювати.

Зважаючи, що в Украіні до цього часу був тільки один офіційний парадром, який у тимчасово окупованому Криму, то до Кременця гарантовано приізджатимуть з усієї України, Європи.

З 26 липня можливостей для екстремального проведення вільного часу на Тернопільщині стає усе більше і більше, переконаний директор департаменту сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації Віктор Мацикур.

«Унікальні повітряні потоки дозволяють стартувати просто у небо з гори, а також проводити тренування та змагання на точність приземлення, – наголосив Віктор Мацикур.  – Для того, щоби зробити такий спорт і захоплення більш доступним, у Кременці планують відкрити льотну школу, а також найближчим часом можна буде політати з інструктором будь кому за помірну ціну».

Коментарі вимкнені.