Власників телевізорів у Тернополі змусять заплатити по 550 гривень

Цифрове телебачення замість аналового можуть запровадити на Тернопіллі вже наступного року.

 Якість такого сигналу набагато краща, але не всі телевізори зможуть ловити його. Тому тернополянам доведеться додатково витрачатися, – пише “20 хвилин”.

– Переходять на “цифру” по всій країні, тому що у 2006 році у Женеві підписали угоду, за якою наша країна повинна відмовитись від аналогового і перейти на цифрове мовлення до 2015 року, – розповідає представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Михайло Зубик. – Це телебачення набагато якісніше, бо сигнал передається закодований і коли він розкодовується на телевізорі, то якість його не змінюється незалежно від відстані, на відміну від аналогового сигналу. Обладнання для розповсюдження сигналу вже встановили і в Тернопільськой області зараз люди можуть “зловити” 21 канал.
Але не кожен може зараз прийняти ці сигнали, бо телевізор має бути обладнаний “сет-топ” боксом, який буде коштувати 550 грн.
– Півтора мільйона малозабезпечених сімей в Україні зможуть отримати їх безкоштовно. Для цього вже виділили 800 тисяч гривень цього року. Ще 700 тисяч виділять наступного, – продовжує пан Зубик. – Закуповувати ці прилади будуть за межами країни. Зараз розробляють методику виявлення таких сімей.
Ці прилади не будуть підходити до телевізорів дуже старих моделей. Якщо 75% населення перейде на цифру, тоді аналоговий сигнал вже будуть відключати.
– Коли саме завершиться цей перехід, залежить від забезпеченості людей приладами перетворення сигналу, – говорить Михайло Зубик.

-1 thoughts on “Власників телевізорів у Тернополі змусять заплатити по 550 гривень

  • 13:02 | 9.02.2012 о 13:02
    Permalink

    Де купити “сет-топ” бокс напишіть будь-ласка. чекаю.

Коментарі вимкнені.