Як “Погляд” до Сиротюка за іноземним паспортом ходив

Звичайний робочий ранок. Дзвонить мобільний. Номер незнайомий. В слухавці голос голови ТОДА Олега Сиротюка.

Каже, що готовий дати відповідь щодо мого питання. Нагадаю, воно полягало у тому, щоб представники найвищих оганів влади Тернополя та області, а саме міський голова Сегій Надал та голова ТОДА Олег Сиротюк, показали журналістам відмітки в паспорті про свої поїздки закордон. Зокрема, неробочі. Адже громада має право знати, особливо в світлі останніх подій в країні, чи на одну зарплату живуть чиновники.

Надал відмовив, Сиротюк обіцяв…

Питання, чи може чиновник показати журналістам даний документ, публічно звучало до Сергія Надала в березні, а до Олега Сиротюка – в квітні.

Відповідь ми очікували почути будь-яку, хотілося лише, щоб вона була чесною та щирою. “Ні” – через такі-то і такі-то причини. “Так” – тоді-то і тоді-то.

Надал перші кілька хвилин не мав що відповісти. Згодом же сказав, що не бачить в цьому необхідності.

Сиротюк, хоч і теж був здивований питанням, але відповів, що покаже. Щоправда, не уточнив коли саме.

 …проте довелося зачекати

Звикши, що чиновники люблять розкидатися заявами та обіцянками, я й не сподівалася, що Олег Сиротюк дійсно знайде час на “такі дрібниці”. Тому його дзвінок був несподіванкою. Того ж дня, “не відходячи від каси” й призначили зустріч.

На жаль в назначений час пан голова ще був зайнятий: молода секретарка переключала до нього телефонні дзвінки від якихось Панів Батьковичів; в приймальню заходили якісь чоловіки в костюмах і переважно з папочками чи документами в руках. Мені запропонували почекати в холі – на величезному, м’якому дивані.

За 20 хвилин я встигла добре роздивитися краєвид із вікна сьомого поверху “білого дому”. Була здивована, що звідси, поверх острівця “Чайка” видно ще й причал для водно-моторних човнів, який з’явився на набережній після її реконструкції.

Уважно вивчила просту, але таку поважну табличку на дверях: “Голова обласної державної адміністрації Сиротюк Олег Мирославович”.

Мене запросили до кабінету голови

Ніколи раніше тут не була і навіть не уявляла, наскільки великий чи малий кабінет у очільника області. Перше враження – гарний. Шкіряні зручні крісла, великі вікна, яскрава підсвітка, спокійний та виважений “мешканець” цих чотирьох стін.

Розуміючи, що через тотальну зайнятість Олега Мирославовича, часу в мене обмаль, одразу ж попросила його “на диктофон” озвучити написане в паспорті. Він зачитав іноземні країни, дати перебування на їх території та пояснив мету візитів. Навіть дозволив сфотографувати сторінки з відмітками про візи. Сторінку з особистими даними я не фотографувала, але на власні очі переконалася, що даний документ дійсно належить Сиротюку Олегу Мирославовичу. Але про це – читайте на “Погляді” згодом.

Вийшовши з кабінету голови ТОДА Олега Сиротюка, наткнулася в приймальні на ще одного чиновника, до якого колись також обов’зково завітаю з питанням про іноземні поїздки. Але це вже зовсім інша історія.

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

 

-1 thoughts on “Як “Погляд” до Сиротюка за іноземним паспортом ходив

 • 22:29 | 23.04.2014 о 22:29
  Permalink

  Тут немає що і прокоментувати шановна пані Люба. Із вашої замітки я так і не дізналася в яких в країна, на який період, з якою метою бував новоспечений голова ОДА. Можливо десь там зустрічався і з Хоптяном, або з іншими “бідняками”? На наступний раз пишіть статті конкретні, а то користі від даної нульочок. Щиро, без злоби та відверто.

  • 13:40 | 24.04.2014 о 13:40
   Permalink

   це не стаття про те, в які країни їздив Сиротк. Це стаття про те, як ми ходии до нього. А про країни – читайте незабаром на Погляді. Там же написано – “читайте на Погляді згодом”:

   “Він зачитав іноземні країни, дати перебування на їх території та пояснив мету візитів. Навіть дозволив сфотографувати сторінки з відмітками про візи. Сторінку з особистими даними я не фотографувала, але на власні очі переконалася, що даний документ дійсно належить Сиротюку Олегу Мирославовичу. Але про це – читайте на “Погляді” згодом.

   Майте терпіння 😉
   Дякую. Коментуйте ще 🙂

 • 14:50 | 24.04.2014 о 14:50
  Permalink

  А… Я теж думаю до нього йти із своєю довговирішуваною проблемою. Тому й докопююсь до деталей наскільки він порядна людина та діяльна. Бо якщо тільки на словах, то може б не тратив свого часу.

  • 21:24 | 24.04.2014 о 21:24
   Permalink

   На жаль, нічого не можемо сказати про порядність чи непорядність цієї людини. Час покаже.
   Покищо обіцянку, дану особисто мені стосовно паспорта – виконав.
   Щодо іншого – можна дізнатися лише із ЗМІ та відгуків людей, яким Сиротк поміг чи не поміг.

 • 21:43 | 24.04.2014 о 21:43
  Permalink

  Дякую за відповідь. Хочу додати,що завдяки “Погляду” відкрились очі на багато речей. Тому, на мій погляд, робота ваша на сьогодні затребувана.

Коментарі вимкнені.