Які проблеми собі створюють тернополяни, утеплюючи квартири

У час складної економічної ситуації та подорожчанням енергетичних ресурсів, тернополяни все частіше почали утеплювати фасади своїх будинків. Проте така діяльність має негативні наслідки і для самих власників квартир, адже неякісні матеріали при виконанні робіт з утеплення створять безліч проблем, і для сусідів, у яких стіни починають вкриватися «грибком».

«Утеплення фасаду будинку буде ефективне тільки тоді, коли утеплять цілий будинок і при роботі спеціалісти повинні використовувати пінопласт завтовшки не менше 10 см, – зазначає завідувач сектору з питань енергозбереження управління ЖКГ Павло Савечко. – Відповідальність за самовільно утеплені фасади законом не передбачена, тому, коли у квартирах підвищується рівень вологи, з’являється «грибок», то скаржитися можна лише у суд».

Спеціаліст зазначає, що при утепленні виникає ряд й інших проблем. Відповідно до закону, при проектуванні реконструкції житлових будинків допускається зміна їх фасадів у єдиному вигляді для всього будинку. Якщо локально змінюється зовнішній вигляд фасаду житлової будівлі (тобто утеплюється одна-дві квартири), то порушується авторське право на архітектуру, яке діє ще 70 років після смерті автора. Окрім того, власники квартир у центрі Тернополя, будинки яких входять до пам’яток архітектури, при локальному утеплені порушують закон «Про охорону і використання пам’яток історії та культури».

«У Тернополі наразі є два будинки, які повністю утеплені, – додає Павло Савечко. – У 2007 році за державні кошти було здійснене утеплення фасаду панельного 9-типоверхового будинку на вул. Київській, 12. Також одне із ОСББ декілька років тому самостійно провело комплексну санацію 2-поверхового будинку по вул. Збаразькій, 29».

Зазначимо, що у Тернополі затверджена комплексна програма енергоефективності, енергозбереження та термомодернізації житлового фонду. У ній передбачено, що Тернопільська міська рада профінансує 70% вартості робіт з утеплення усього будинку, а жителі будинку повинні будуть оплатити 30% від усієї суми. Заявки на утеплення будинку можна подавати в управління ЖКГ.

-1 thoughts on “Які проблеми собі створюють тернополяни, утеплюючи квартири

  • 11:30 | 12.05.2015 о 11:30
    Permalink

    А чому ніхто не каже, що для проведення робіт по утепленню будинку за рахунок міста від жильців вимагають замовити проект приватному підприємству, який коштує майже так само, як “безкоштовне” утеплення? Знову діють якісь схеми перекачування бюджетних грошей, знову хтось гріє на цьому руки. Мафія безсмертна?

Коментарі вимкнені.