Якщо курс валют не зміниться, маршрутки Тернополя можуть зупинитись

Через різкий ріст цін на пальне та запчастини тернопільські маршрутки можуть зупинитись. Перевізники скаржаться, що часто працюють у мінус, запчастини нема за що купувати, а возити людей на поламаних машинах не хочуть.

Вартість палива сьогодні б’є чергові рекорди. Ще вчора ціна за літр А95 становила понад 17.60 грн., а ДП – 16,70 грн. Водії легкових машин починають пересідати на громадський транспорт, бо через ріст цін ремонтувати та заправляти власні машини не вигідно. А перевізники, які працюють на громадському транспорті, побоюються зупинки маршрутів, адже у таких умовах вони ще не працювали. Їм не вистачає коштів навіть на необхідний поточний ремонт.

– Вартість дизпалива сьогодні 16,60 грн., а для однієї маршрутки на день необхідно в середньому 50 літрів, – розповідає директор ПП «Менс-Авто» Андрій Намака. – Неважко підрахувати, що у день ми повинні заправити машину на 830 грн.

За словами директора, одна маршрутка у день заробляє близько 1100 грн. Якщо відняти від цієї суми вартість палива, найнеобхідніший ремонт та зарплату водія за день – то виходить ще мінус. Фактично це означає, що перевезення у сьогоднішніх умовах – дуже збиткові.

– Вартість запчастин збільшилася на 40%, а на деякі – вдвічі, – додає перевізник. – Наприклад, щоб «перевзути» одну маршрутку, потрібно купити шість коліс. Машин у мене близько 20, тобто це 120 коліс. За останній місяць ми купили лише чотири колеса, а де взяти кошти на інші (ще не говорю про ремонт і вартість запчастин) – навіть не знаю.

За словами перевізника, вартість запчастин дуже залежить від курсу долара. Бо ж навіть за назвою в українських машин запчастини – іноземні.

Виходить, що курс долара, вартість палива та запчастин з усіх сторін завдають нищівних ударів по роботі перевізників. Якщо курс долара не зменшиться, як і вартість палива, перевізник боїться, що одного дня транспорт у Тернополі зупиниться. Адже вже сьогодні не вистачає ресурсів ні на нормальний ремонт, ні на заправку машин. А перевозити людей у несправних машинах водії не будуть, адже ризикують і своїм життям, і здоров’ям пасажирів.

Доба

-1 thoughts on “Якщо курс валют не зміниться, маршрутки Тернополя можуть зупинитись

  • 09:13 | 10.09.2014 о 09:13
    Permalink

    Ця пісня нам знайома. Зупиняйтись!!!! настрашили. Не йде бізнес, то виходьте з нього. Платити за проїзд 3 грн. або 4 грн. вам НЕБУДЕМО!!! Нехай пускають більше маршрутів тролейбусів.

Коментарі вимкнені.