Заборона користуватися зарплатними картками – фейк, кажуть в тернопільському банку

Кілька днів тому Тернополем поповзли чутки, що в Україні вводять заборону на вільне користування зарплатними картками. Проте керівник прес-офісу “ПриватБанку” у Тернопільській області Олександр Жильцов запевняє, що ця інформація – кількарічної давнини і не відповідає дійсності.

Він роз’яснив постанову Нацбанку, яка стосується податкового обліку рахунків.

“Пару слів про чергову зраду! За останні два-три дні тільки й отримував запитання про про нібито заборону українцям вільно користуватись зарплатними картками, а також картками для отримання стипендії, пенсії, виплати на дітей та інших цільових зарахувань. Не дивлячись на те, що це інформація ще 2014 року, спробую пояснити.

Постанова Нацбанку головним чином торкається питання податкового обліку рахунку. Цей порядок жодним чином не зобразиться на питанні власного користування карткою. Мова йде про те, що у випадку, коли банк нараховує додатковий дохід на залишок коштів на карті, то на цей дохід повинен бути нарахований відсоток податку, знову ж таки, якщо цей дохід буде. Та разом з тим, згідно законодавства зарплатні рахунки не можуть бути оподатковані, відтак зарплатний рахунок у фінансовій звітності ведеться окремо, а особистий окремо.

Для прикладу, банк нараховує 10% річних на залишок на карті – фактично дохід по депозиту та з зарплати він не вираховується. Але користувач картки може покласти на зарплатну картку і інші кошти на які також буде нараховуватись відсоток доходу та вже оподаткований. Отже, для того щоб не брати зайві податки на дохід і прийнято постанову. У сучасних банках вже давно на одній пластиковій картці користувача ведеться декілька рахунків. Та погодьтесь, власнику картки здійснюючи платіж не цікава внутрішня механіка бухгалтерських та податкових проводок. Головне, що є можливість швидко оплатити і так само швидко зарахувати кошти.

Наприклад, до зарплатної карти ПриватБанку відразу підв’язане кілька бухгалтерських рахунків, це рахунок для перерахування зарплати, рахунок для особистих коштів, рахунок для бонусів зароблених в мережі БонусПлюс. Цей як гаманець, в якому кілька різних кишень. Та Ви ж користуєтесь в цілому гаманцем”.

Коментарі вимкнені.