“Чимало вояків просто бояться засинати, бо можуть не прокинутись”, – що коїться під Дебальцево

Перемир’я в зоні АТО одностороннє, повідомив телефоном тернопільський політик Тарас Пастух, який служить в розвідроті 128 гірсько-піхотної бригади Збройних сил України і зараз перебуває в Дебальцево. Поспілкуватися з нашим земляком вдалось лише декілька хвилин – в районі проблеми з зв’язком.

 Тарас на Сході в складі частини збройних сил України, які зараз розташовані в Луганській та Донецькій областях і ведуть оборону на передовій. В АТО формально діє переми’ря. Проте, згідно повідомлень прес-центру РНБО відбуваються регулярні обстріли позицій українських військових. Найгарячішими на Донеччини залишаються райони Донецького аеропорту та Дебальцево, де сепаратисти постійно пробують наступати.

Як зазначив Тарас Пастух, ситуація виглядає зовсім немирною.  “Ми лише можемо відбивати атаки та захищати наші позиції. Обстріли наших вояків в Дебальцево та поряд відбуваються регулярно, як вдень так і вночі. Дії ворога спрямовані на те, щоб відтіснити наших військових й отримати контроль над дорогами стріляють міномети та артилерія”, – каже Тарас Пастух.

“Обстріли зі стрілецької зброї практично відсутні, хіба працюють снайпери. Ми мусимо ховатися від атак в окопах та бліндажах. Коли їх немає поряд то під важкою технікою. Найгірша ситуація вночі. Чимало вояків просто бояться засинати бо можуть не прокинутись… Але загалом бойовий дух дуже сильний. Ми спроиможні, коли знадобиться, не лише відбити атаки а й нанести сильні удари у відповідь”, – розповідає Тарас Пастух.

 Чимало вояків просто бояться засинати бо можуть не прокинутись… Але загалом бойовий дух дуже сильний. Ми спроиможні, коли знадобиться, не лише відбити атаки а й нанести сильні удари у відповідь

З Тарасом служать й хлопці з Тернополя. В більшості є досвід строкової служби, але до такого в армії не готували. В одній з частин 128 бригади на службі перебуває тернополянин Андрій. Прізвища свого просив не вказувати аби рідні не хвилювалися. Рота тернополянина сформована в основному з колишніх десантників. Довший період часу хлопці перебували на Луганщині, зараз їх перекидають в Донецьку область. Куди не каже, бо ж мобільний зв’язок прослуховують.

– Вже в перші дні зрозумів, що тут не просто складна ситуація чи якась антитерористична місія, а справжня війна, – каже Андрій. –  Людям варто розуміти, що терористи стріляють з новітньої зброї, не мають танків і авіації. Мова йде про повноцінне військове протисттяння. Де ми захищаємо рідну країну від військ російського агресора. Можливо нас менше, можливо в нас зброя гірша. Але ворог знає, що україніські десантники не здаються…

Ми й надалі інформуватимемо тернополян про ситуацію на Сході з допомогою наших земляків, які перебувають в зоні АТО.

До речі Тараса Пастуха минулого тижня тернополяни висунули кандидатом у народні депутати. Зокрема підтримали його відомий ресторатор Михайло Гросуляк, дизайнер одягу Оксана Бачинська, багаторазовий чемпіон світу Андрій Пушкар, проректор ТНПУ Богда Буяк та багато інших. Сам Тарас Пастух і тим хто його висунув, і тим хто його підтримує, дав чітко зрозуміти – пріоритет для нього служба в армії. Буде там допоки на припиниться протистояння. То ж виборчу кампанію за Тараса проводять його друзі та рідні.

-1 thoughts on ““Чимало вояків просто бояться засинати, бо можуть не прокинутись”, – що коїться під Дебальцево

  • 19:12 | 7.10.2014 о 19:12
    Permalink

    Знаю Тараса, він хороша людина. То нічо, шо зараз воює, думаю має добрих друзів, які допоможуть йому у виборчій компанії

Коментарі вимкнені.