Російські правила злять жителів Криму

За два місяці після того, як Росія незаконно анексувала Кримський півострів, його мешканці знаходять життя за російськими правилами важким. У банках не вистачає грошей, ціни швидко ростуть, водопостачання різко скоротилося, а туристичний сезон зазнав краху.

За нового уряду багато кримчан втратило роботу, в тому числі Юрій, моряк із Севастополя, який попросив не згадувати його прізвища. Він їде зі столиці до Криму потягом, котрий іще курсує між Сімферополем і Києвом.

«Ви всі — зомбі, бо вірите всьому, що вони показують по ТБ,— сказав Юрій.— В Україні немає війни, є лише російські диверсійні групи.

Юрій не може приховати свого гніву. Він їде додому з Гвінеї, де працював на вантажному судні. Багато кримчан працювали моряками на закордонні компанії, заробляючи пристойні гроші для своїх сімей.

«Гвінейці розірвали мій контракт, бо я — мешканець Севастополя. Тепер це територія Росії, і це означає, що я — росіянин. А вони не працюють з російськими моряками,— сказав Юрій кореспондентовіSETimes.

Він повідав, що в його місті буде важко жити за новими правилами.

«У Росії по-іншому,— каже він.— Там ти мусиш завше носити паспорт із собою. Якщо його не маєш, поліція може тебе заарештувати на три доби, доки тебе не ідентифікують. Це дивно. В Росії немає громадянських прав».

Кримчани відчувають зміни у повсякденному житті, бо не можуть користуватися пільгами як українські громадяни та мусять підкорятися російським законам. Жителі півострова можуть потрапити до в’язниці за організацію вуличних протестів. Виплати за народження дитини буде істотно знижено. Українська влада була глибоко стурбована демографічною ситуацією і агітувала за народження дітей, пропонуючи компенсацію за кожного новонародженого.

Іншою проблемою, яка стоїть перед кримчанами, є служба у збройних силах. Коли в Україні забирають в армію, враховується місце проживання солдатів, а російська армія — не враховує.

«Українських військовослужбовців, котрі зрадили свою країну, залишились у Криму та взяли присягу на вірність Російській Федерації, пошлють служити до віддалених районів Росії, як-от Далекий Схід чи Дагестан,— сказав Ігор Семиволос, директор київського Центру близькосхідних досліджень, кореспондентовіSETimes.— Росіяни мають одну річ, яка зветься “доведи свою вірність імперії”. Молодих хлопців, яких призовуть до російської армії цієї осені, також можуть послати служити до віддалених регіонів Росії, за тисячі кілометрів від Криму. І це є величезна проблема, над якою кримчани почали розмірковувати».

І все ж головне розчарування кримчан — це крах туристичного сезону. Туризм — одне з головних джерел доходу місцевого населення. За даними Міністерства курортів та туризму України, у Криму від туристичної галузі залежить життя майже 100 000 сімей.

Самопроголошені проросійські власті не дозволяють громадянам здавати своє житло в оренду туристам, натомість пообіцявши заповнити кримські готелі російськими туристами. Та цього поки що не трапилося.

«Минулого року у травні наш готель було заповнено на 75 відсотків, а тепер маємо лише 15 відсотків,— розповів Ернест Омаров, директор одного з найбільших кримських готелів, розташованого в Ялті, кореспондентовіSETimes.— Наші заробітки впали у п’ять-шість разів. Більшість туристів становили українці, але тепер вони приїхати не можуть. Ми всі відчуваємо глибоке розчарування. Ми чекаємо на поліпшення, але вони не з’являються. Зростають ціни та рівень безробіття».

Семиволос указує, що люди, не включені у громадську діяльність та політику, страждають більш за всіх.

«Більшість російських обіцянок досі не виконано, і я маю сумнів, чи їх буде виконано взагалі,— сказав він.— Люди починають відчувати невдоволення, але воно ще не досягло критичної точки. В усякому разі нам не слід забувати, що розпад Радянського Союзу почався через відсутність ковбаси».

Алекс Статко, київський кореспондент «Таймс» для Південно-Східної Європи

-1 thoughts on “Російські правила злять жителів Криму

 • 23:11 | 24.05.2014 о 23:11
  Permalink

  ТАК ПРОДОЛЖАЙТЕ ДАЛЬШЕ ПРЫГАТЬ И КРИЧАТЬ РАСЕЯ РАСЕЯ ПУТИН ТУТИН – ГОСПОДА КРЫМЧАНЕ С БОЛЬШИМ СОЖАЛЕНИЕМ НУЖНО КОНСТАНТИРОВАТЬ —- ВЫ ПРОСТО ЗОМБИРОВАННЫЕ ДЕБИЛЫ–СПАСИБОПУТИНУЗАЭТО

 • 23:34 | 24.05.2014 о 23:34
  Permalink

  Вы хотели жить в России – вы это получили. Живите и не скулите. Претензии только к себе.

  • 00:24 | 25.05.2014 о 00:24
   Permalink

   Они хотели не ЖИТЬ в России, а УМЕРЕТЬ в России. “Осторожнее с желаниями, они имеют свойство сбываться” (С)

  • 09:18 | 25.05.2014 о 09:18
   Permalink

   а вы уверены что все жители Крыма хотели жить в России?для многих произошедшее-катастрофа ! хорошо судить из далека,когда тебя не касается.меньше злобы и злорадства,не забывайте,что вы люди.

 • 00:22 | 25.05.2014 о 00:22
  Permalink

  Привередливые какие! И в Украине им плохо, и в России плохо. Проводите еще один референдум и присоединяйтесь к Китаю.

 • 08:04 | 25.05.2014 о 08:04
  Permalink

  Все закономерно-участь предателей.

Коментарі вимкнені.