Історія і розвиток Бережанщини в контексті Галичини

IMG 5131

Бережанщина багата на культурно-історичну спадщину, розвиток та історичне минуле якої не може не турбувати її жителів. Саме тому 29 березня в Бережанському агротехнічному інституті організували круглий стіл «Історія і розвиток Бережанщини в контексті Галичини».

Організувала захід к.і.н., доц. кафедри гуманітарних дисциплін Троханяк Олександра. Гостями дійства були: завідувач відділу культури, туризму і релігії Мельничук О.В., директор Бережанського краєзнавчого музею Голод Н.А., заступник директора з наукової роботи Проців М.П. і зберігач фондів Бойко Н.А., директор музею книги Зінчук Л.В., директор ДІАЗу Зорик В.П., вчений секретар Волинець Н.І., представники наукового відділу Парацій В.М. і Лугова О.С. та завідувач кафедри гуманітарних дисциплін вишу.

Розпочала круглий стіл О. Троханяк, яка розкрила мету проведення заходу, а також надала інформацію про те, що саме в березні 1530 р. Бережани отримали статус міста і магдебурзьке право. Одночасно оголошено коротку довідку про ці події. Це питання М.П. Проців відразу зробив дискусійним і воно викликало особливе зацікавлення. Далі В.М. Парацій запропонував обговорити тему: «Бережани в контексті формування й еволюції міських фортифікацій др. пол. ХVІ-ХVІІІ ст.: місцеві традиції та європейські аналоги».

О.С. Лугова зробила плавний перехід у  ХІХ-ХХ ст.  і висвітлила тему «Сакральна архітектура у формуванні урбаністичного середовища м. Бережани». Обговорюючи цю тему, присутні ознайомилися з місцерозташуванням вже неіснуючих синагог і церков.

Н.І.Волинець запропонувала розглянути тему: «Містобудівна спадщина Бережан з останньої чверті ХІХ ст.». Її продовжила Троханяк О.С.

Мельничук О.В., Зінчук Л.В., Проців М.П., Голод Н.А. і Бойко Н.А. розпочали обговорення “Проекту реконструкції деяких пам’яток культури м. Бережани”, запропонований міською радою.

Цікаві дані про архітектурні будівлі та боротьбу за їх збереження розкрив Зорик В.П. Не менш важливими виявились теми військових подій і поселень, які підняли Луговий Б.В. і Троханяк О.С.

Присутні брали активну участь у дискусії, а представлені ними аргументи дали поштовх до підготовки таких заходів та залучення до них  ширшого кола присутніх.

К.і.н., доц. кафедри гуманітарних дисциплін Троханяк О.С.

Коментарі вимкнені.