Лебедине диво у Ліщанцях

У неділю 20 лютого на невеличкій водоймі  в центрі села Ліщанці Бучацького району  з»явилися білі лебеді. Семеро прекрасних птахів прилетіли до села, коли в церкві правилася служба. Жителі Ліщанець кажуть, що коли йшли до церкви, то на озерці плавали лише домашні гуси та качки. Коли поверталися з служби, то почули , що гуси стривожено кричать, вибираються на берег, а посередині водойми красуються білі лебеді.

Сільський голова Ліля Храбровська каже, що це вперше до Ліщанець прилітають лебеді. Якогось року вони були поселилися поблизу села, але їх доля виявилася трагічною – один із мешканців сусіднього села постріляв диво – птахів. Ще пані Ліля каже, що вона неймовірно щаслива, що ці птахи прилетіли цього року до села де вона стала головою. В цьому нова очільниця села бачить добрий знак.  Не менше ніж сільський голова тішаться птахами жителі Ліщанець – на березі вдень повно людей,а особливо дітвори – всі приходять милуватися прекрасними птахами. Приносять корм – зерно і хліб. Хвилюються, що обіцяні синоптиками морози можуть зашкодити птахам. Хлопчаки прибігають підвечір з великими палицями і розбивають лід, який утворюється з північного берега ставка, щоб птахи мали де плавати і щоб собаки не  могли їх дістати вночі. Хоча і ставком назвати ліщанецьку  водойму важко – це скоріше велика кала баня, яку розчистили місцеві жителі для домашньої птиці. Вода, правда, тут протічна і повністю  не замерзає ніколи, навіть у найбільші морози, тому є надія, що прекрасні гості затримаються в Ліщанцях до закінчення морозів. Одна жінка, що живе поряд водойми, розповідала Ліля Храбровська, навіть вночі вставала і йшла дивитися, чи спокійно лебедям ночується, бо собаки можуть їх скривдити. Злих людей в Ліщанцях не має, тай птахи стали улюбленцями всього села.

Менше пощастило з «гостями»мешканцям села Високе Монастириського району. До осель почали навідуватися не лебеді, а вовки, яких розвелося багато в окрузі. Розповідають, що тиждень назад  знесилений і хворий вовк забіг на один двір і вхопив курку. Сірий був такий слабий, що не став тікати, а відразу став їсти здобич. Якраз в той час з хати вийшов господар, який ще й виявився мисливцем. Йому вдалося застрелити непроханого візитера. Вовки у Високому , так розповідають у селі, почали полювати на бродячих собак і на тих домашніх, що ходять без прив»язі. Після ситуації з куркою, людей насторожило, що не видно бродячих собак і навіть домашні почали зникати. Припускають, що це все справа голодних вовків.

Ярослава Шмига, Бучацькі новини

Коментарі вимкнені.