Євромайдан в Бережанах: регіонали відступають, бережанці мітингують

Бережани в мобілізації: студенти, пенсіонери, бізнесмени та депутати збираються разом в цей важкий час революції. Чоловіки, старші 18 років, вирушають на Київ, щоб взяти участь у вирішальній для України справі!

 4 грудня о 15:30 год. – МІТИНГ перед будівлею районної ради!

Бережанський революційний штаб опору: 067.2084429, 093.5329430. 

Страйк: 093.5329430, 095.0590463, Виїзд на Київ: 067.6729514

3 грудня: Бережанські регіонали потроха відступають.

З 9 год. ранку на Бережанському #Євромайдані почали збиратися студенти та учні (адже багато дорослих поїхало в столицю). Вони співали патріотичних пісень, вигукували гасла. Г.Проців проінформувала, що представники Бережанщини в Києві – серед пікетуючих Верховної Ради, і просила надсилати підбадьоруючі СМС-повідомлення знайомим.

О 12 год. виступив священик В.Онищук з довгою напутньою промовою, та повідомив, що він із вірянами теж збираються їхати в Київ для нічних молитов за учасників Майдану.

Пізніше виступив учасник #Євромайданів в Ужгороді, Тернополі та Львові. Остання його поїздка була в Київ, якраз перед розгоном Майдану. Він пояснив різницю між #Євромайданом та Революційним Майданом: «До тієї трагічної ночі в нас був мирний протест, а тепер у нас – мирна, але РЕВОЛЮЦІЯ! Пам’ятайте: почалася Революція – в нас немає відступу назад! Якщо ми, не дай Бог, програємо, то студентів, які організовували це все – чекає те саме, що й у Білорусі. Нам потрібно йти до кінця – до ПЕРЕМОГИ!» Він розповів про людей, які переховувалися від власної міліції в церкві, як при нападі монголо-татар: «Михайлівській собор став Душею цієї Революції. Мітингуючі зустріли там прихисток і тепло, ночували цілу ніч. Люди з кров’ю лежали в церкві, а монахи ходили і прикривали та зігрівали їх. При нагоді зайдіть туди і помоліться!»

На великому екрані транслювалися події в столиці та засідання Верховної Ради, на якому не було прийнято вимог про відставку Януковича, Уряду, розпуску «Беркуту» та інших.

О 15 год. була сформована колона на чолі з міським головою та священиком, і всі вирушили до будівлі районної ради.

Першим виступив священик «Ви – голос Народу, благословенний Богом! Не бійтеся нікого, не бійтеся втратити роботу чи авторитет в когось, а подумайте – що про нас скаже Господь!..».

В.Калинюк розповів про загальнонаціональну ситуацію.

С.Кленик розповідав про роботу місцевих держслужбовців: «Вони 2 місяці в рік витрачають на різні п’янки: день народження прокурора, начальника міліції, суддів, голови райради, ще якісь професійні свята… Їх треба виганяти з цього «публічного дому» один за одним! Навіть тут є багато молоді, які гідно їх замінять!».

 

Г.Проців повідомила про перебування бережанців у Києві, про Протоколи різних установ району про підтримання загальнонаціонального страйку, закликала поширювати правдиву інформацію друзям і сусідам  та вкотре нагадала про мирний страйк.

Дружина казначея О.Постолан проінформувала про зібрані за попередній день 10.475 грн. пожертвувань (з яких на пальне було видано 8.550 грн.) та зачитала прізвища, назви фірм та установ, які жертвували на потреби Майдану (списки подамо пізніше) та зауважила, що багато людей не хотіло вказувати прізвищ. Збір коштів продовжився.

Голова райдержадміністрації Я.Тринька, який одночасно є головою районної організації партії регіонів, розповідав про підтримку Євроінтеграції, про засудження подій 30 листопада, про що зачитав відповідний заклик. Він повідомив, що 13 листопада написав заяву на звільнення з посади на ім’я Януковича і висловив надію, що вона невдовзі буде підписана. На завершення Тринька повідомив про наявні лише 4 (чотири) заяви щодо виходу з ПР, «А сам скажу рішення щодо свого ставлення до партії лише при передачі повноважень своєму наступникові» та показово вкинув 100 грн. до скриньки пожертвувань.

Коротким та емоційним був виступ п.Михайла, батька учасника Майдану: «Мій син закликав усіх їхати до Києва! Я щодня кидатиму по 100 грн., аби наші діти в Києві мали все необхідне!», що й зробив.

О.Захарків знову зачитав Резолюцію Народного віче «НІ – диктатурі!» від 1 грудня 2013 р.: «30 листопада у Києві на Майдані Незалежності підступно о 4.00 годині ранку спецпідрозділами міліції по-звірячому було розігнано мирну демонстрацію, що проходила під гаслом «За європейську інтеграцію». Десятки неозброєних людей були брутально побиті, отримали травми, тілесні ушкодження та затримані міліцією. Вперше за роки незалежності ми побачили реальну перспективу повернення до тоталітарних радянських часів. Громадянське суспільство не сприймає такі брутальні дії влади.  Ми засуджуємо кривавий розгін мирної акції громадян і насильство над протестувальниками на Майдані Незалежності. Ми вимагаємо та закликаємо:

1. Відставки Президента України Віктора Януковича та Прем’єр-міністра Миколи Азарова.

2. Оголосити загальну мобілізацію на боротьбу з антинародним режимом Януковича.

3. Керівників підприємств, організацій та установ Бережанського району підтримати загальнонаціональний страйк.

4. Із 02 грудня проводити пікетування Бережанської районної державної адміністрації.

5. Всіх партійців провладної партії Бережанського району, у кого є честь і гідність – вийти із Партії регіонів.

СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!»

Г.Проців озвучила ще кілька оголошень, зокрема про те, що кошти збираються лише на пальне, а харчами і житлом забезпечують у Києві. Також закликала до наступної хвилі мобілізації дорослих (старше18) мужчин для поїздки у столицю.

До кінця дня на потреби Революції в Бережанах було зібрано ще 4.248 грн., за що велика вдячність усім небайдужим до долі нашої держави! Також окрема вдячність за допомогу О.Коковіну та водіям бусів, що везли бережанців у Київ і взяли лише за пальне.

 

2 грудня: Бережани страйкують!

Починаючи із 8:30 год. розпочався мітинг біля Бережанської райдержадміністрації.

О 9 год. пройшлися урочистою ходою через місто і долучилися до мітингу майже усі студенти Агротехнічного Інституту, які отримали «багословіння» від деканату.

Під час мітингу “штабісти” з активістами пройшлися по будівлі РДА, проте ЖОДНОГО ПОРТРЕТА Януковича знайдено НЕ БУЛО, а один із працівників замість “Добрий день” показав заяву на вихід з партії “голубих”.

Було проведено екстрене спільне засідання сесій міської і районної рад, яким запропонували наступне спільне рішення:

1. Підтримуючи загальноукраїнський мирний страйк, звернутися до установ, підприємств та всіх жителів Бережанщини з проханням взяти участь в акціях протесту з вимогами: дострокових президентських та парламентських виборів, відставки уряду, притягнення до відповідальності причетних до побиття на Майдані мирних жителів, негайного розформування спецпідрозділу «Беркут».

2. Звернутися до членів РО партії регіонів врахувати політичну позицію жителів Бережанщини та припинити членство в партії, яка несе відповідальність за дії Президента України та Уряду по дестабілізації ситуації в державі.

3. Звернутися до правоохоронних органів: Забезпечити правопорядок під час проведення масових заходів.

4. Звернутися до учасників акції: Не піддаватися провокаціям та зберігати порядок і високу громадську свідомість!

5.Бережанська районна рада бере на себе зобов’язання гарантувати в межах району права на проведення акцій протесту та вільне волевиявлення громадян (тобто до керівників: Не чинити спротиву бажаючим приймати участь в акціях!)

6. На території Бережанського району не визнавати укази Президента Януковича!

Усі присутні депутати одноголосно (!) затвердили дане рішення.

Потім штабісти закликали «регіоналів» писати заяви на вихід з цієї ганебної партії.

Було оголошено про “Нову Бережанщину — без брехні, хабарів та дерибанів!“. Перед присутніми виступив колишній голова РДА В.Зінчук, який “покаявся у дерибані” 2-х земельних ділянок у Бережанах. Попри скандування “Німко! Німко!” голова районної ради не повернувся до людей (опитані студенти казали, що він був найбільшим хабарником інституту). Звучали запитання: “Доки Здирко продовжуватиме продавати спирт?” та “Доки депутат Здирко битиме рибаків на Бережанському озері?” та щодо головлікаря В.Янюка.

Під час мітингу проходив збір коштів на потреби Майдану (скарбник — М.Постолан).

Мітинг завершувався по зимовому – почав падати сніг.

Відразу в залі засідань відбулася зустріч із працівниками РДА, більшість з яких є “регіоналами” (на фото, списки – пізніше). Виступили В.Калинюк, С.Кленик і В.Петровський, які розповіли про рішення Штабу опору. Голова РДА Я.Тринька у виступі прорекламував “майбутнє підвищення зарплати”, проте висловився за підтримку ідей Майдану та поїздки на Київ.

О 13 год. люди почали збиратися на Майдані біля пам’ятника Т.Шевченка. Штабом було оголошено про страйк багатьох приватних структур, магазинів та державних закладів, про підтримку мітингуючих закладами харчування, та про те, що на даний час зібрано більше 8 тис. грн. добровільних пожертвувань, а також канцтовари.

Майдан простояв до 17 год, потім усі бажаючі пішли на Службу Божу, а опісля – готувати і готуватися до поїздки в Київ (від костелу св. Петра і Павла).

Від 21 по 24 год. у Київ поїхало більше 150 бережанців! Від’їжджаючі брали із собою прапори України, Євросоюзу та Революції.

 

1 грудня: Бережани теж мітингують!

З 11.30 біля пам’ятника Т.Шевченку розпочався мітинг, на якому було засуджено злочинні дії влади Януковича та «Беркуту», закликано приєднатися до загальнонаціонального страйку з понеділка.

Студенти знову почепили прапор Євросоюзу на флагшток і влаштували цілодобове чергування.

Бережанці стали приносити студентам харчі і дрова.

До самої ночі на площі транслювалися відео-новини з Києва та озвучувалися рішення Революційного Штабу.

ТОВ «МегаКом» влаштував он-лайн трансляцію Бережанського Майдану.

А в той час у Києві можна було побачити прапор України з написом Бережани:

 

30 листопада: ВЛАДА ПЕРЕЙШЛА У НАСТУП

Після 4 ранку в Києві спецпідрозділом “Беркут” було проведено зачистку сотень мітингуючих на Майдані Незалежності. Серед них – 2 членів Молодіжного Порталу Бережан. Україною прокотилася хвиля повстання проти злочинної влади.

Бережанський Європейський клуб став Революційним штабом опору і оголосив про новий Майдан – проти бандитського режиму Януковича та партії регіонів. На монумент Т.Шевченко було почеплено криваві фотокопії з київського Майдану, та напис: «Ціна демократії, волі і свободи».

Портал «Береж Інфо» став інформаційним рупором Штабу.

Почалася масова мобілізація бережанців для поїздки в Київ.

Проте хтось із «ворогів майбутнього» вночі на центральній площі приспустив прапор України і знищив прапор Євросоюзу.

 

29 листопада: Стартував #Євромайдан у Бережанах.

Активні студенти звернулися із закликом до усіх студентів БАТІ, і після пар вийшли колоною в центр міста й розташувалися біля пам’ятника Т.Шевченка. Студенти тримали плакати: “Ми хочемо в ЄС”, “Разом ми сила”, “Україна це Європа” і “Кияни — Бережани з вами!”, оголосили про початок бережанського  #Євромайдану, який тривав до пізнього вечора.

 

28 листопада: Бережанські студенти теж хочуть до Європи.

Активні студенти Агротехнічного Інституту пройшли “євромаршем” через центр Бережан до будівлі райдержадміністрації. Вони співали Державний Гімн України, скандували: “Бережани за ЄС”, “БАТІ в Європу”, “Слава Україні! – Героям слава!” та інші патріотичні гасла. До них вийшли депутати рйонної ради Р.Висоцький і Н.Колодка, які підтвердили курс районної ради на “євроінтеграцію”.

відео-1відео-2

 

27 листопада: Прапор Євросоюзу — у Бережанах.

Бережанська міська рада Рішенням №785 вирішила: “Підняти на щоглі біля пам’ятника Т.Шевченка в м. Бережани поряд з Державним Прапором України прапор Європейського Союзу”, що й було зроблено того ж дня.

 

25 листопада: Мітинг чи засідання сесії?

Жителі району, які прийшли до райдержадміністрації на мітинг, через дощ розмістились у великому залі засідань. Туди ж прибули депутати районної (а також міської та обласної) рад – було вирішено провести сесію райради. Громадські діячі Г.Проців і М.Постолан тримали прапор Євросоюзу.

Спочатку було зачитано 3 (три!) заяви від міжфракційних об’єднань райради щодо позиції з питання Євроінтеграції. Р.Висоцький пояснив, що усі звернення мають той самий зміст, і пізніше за узгоджений текст «Звернення до Президента України та Верховної Ради України щодо незмінності євроінтеграційного курсу України» усі депутати проголосували “за”.

Наступним питанням було «Звернення до Верховної Ради України щодо прийняття Закону про порядок імпічменту Президента України». Як і попереднє питання, усі депутати (в т.ч. з «партії регіонів») підтримали його. В.Німко пожартував: «Треба на кожну сесію людей запрошувати – так всі питання вирішуватимуться». Пройшло бурхливе та галасливе обговорення. Р.Висоцький зауважив, що студенти в Києві та на інших «євомайданах» не допускають політичних діячів тому, щоб «не було такого бардаку, як зараз на сесії». Завершивши сесію виконанням Державного Гімну України, усі розійшлися.

 

24 листопада: Народне віче на підтримку #Євромайдану.

У неділю біля пам’ятника Т.Шевченкові відбулося народне віче на підтримку євроінтеграційних прагнень України, яке ініціювали районні організації політичних партій ВО «Батьківщина», ВО «Свобода» та «УДАР». Виступаючими були: депутати райради В.Калинюк та С.Кленик, депутат міської ради О.Захарків, депутат обласної ради В.Петровський. Вони висловлювали протест проти згортання правлячою коаліцією підготовки до саміту у Вільнюсі й ухвалення Кабінетом Міністрів України на чолі з М.Азаровим рішення про призупинення підготовки до підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом. Було прийнято резолюцію на підтримку підписання Україною Угоди про асоціацію з Євросоюзом та оголошено про збір вже наступного дня, у понеділок, під будівлею районної ради.

Того ж дня в Бережанах було утворено Європейський клуб.

 

22 листопада: Заява депутатів Бережанської міської ради.

Розглянувши звернення депутатів міської ради, на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Бережанська міська рада Рішенням №766 вирішила: “Прийняти заяву депутатів Бережанської міської ради VI скликання «Про недопущення зриву підписання  Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом».

 

Коментарі вимкнені.