Хто винен в епідемії в збаразькому садочку

Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області інформує про хід розслідування спалаху сальмонельозу серед вихованців Збаразького міського комунального ясла-садочку №1 «Калинонька».
Станом на 10 квітня 2018 року завершено лабораторні дослідження відібраних в ході розслідування зразків харчових продуктів, а саме стегон курячих, масла солодко вершкового «Селянське», сметани та яєць. За експертними висновками Тернопільської державної регіональної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, у продуктах, що використовувалися для приготування їжі для дітей, збудника сальмонельозу не виявлено.
На лабораторні дослідження скеровувалися зразки води питної водопровідної із зазначеного садка. За результатами лабораторних досліджень, за мікробіологічними показниками, вода відповідає вимогам чинного законодавства України.
Проводилася перевірка відповідності зразків змивів з технологічного обладнання харчоблоку садку на якість дезінфекції. Згідно з експертними висновками, дезінфекцію проведено задовільно.
Проведеними повторними дослідженнями зразків сирих курячих яєць, виробництва ПАТ «Тернопільська птахофабрика», встановлено відсутність  збудника сальмонельозу на поверхні шкарлупи та всередині яйця.
Проведено бесіди з керівництвом ДНЗ та відповідальним персоналом, відібрані у них пояснення. За результатами розслідування можна стверджувати, що фактором передачі сальмонельозу, були сирі курячі яйця невідомого походження, доставлені на харчоблок одним із місцевих постачальників.
За результатами розслідування, до Головного управління Національної поліції в Тернопільській області скеровано листа з проханням сприяти фахівцям Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області з метою вияснення фактів постачання неякісних харчових продуктів в освітні заклади Збаразького району, та повного і всебічного відбору зразків харчових продуктів. Розслідування триває, ситуація залишається на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області.

Коментарі вимкнені.