“Краще машину велику купи” – що Іван Гнап збудував біля свого обійстя

“Дехто говорив: навіщо ти будуєш? Краще машину велику купи, в поле вклади”, – розповідає добрий господар з Острова Іван Гнап.

У квітні він запланував збудувати біля свого обійстя капличку, і ось 21 вересня відбулось її урочисте освячення. Духовне дійство зібрало чимало мешканців села та гостей.  Капличка особлива тим, що на її місці колись був  пам’ятний знак, який зруйнували у радянські часи, залишивши потому тільки уламки каміння. “Але вирвати з людської пам’яті святиню не вдалось. Багато односельчан і далі продовжували тут хреститися”, – каже господар.

Дружина Івана Гнапа запропонувала побудувати капличку.“ Чоловік родом із Чорткова, а я із Острова, тому знаю історію каміння, що занедбано стояло роками. Завжди мріяла, аби місце шани знову стало гарним. І нарешті нам це вдалось зробити”, – зауважує пані Надія.
У будівництві каплички брав участь майстер Андрій, який накрив понад 80 церков. Він жартує, що після смерті за таку службу 100 % опиниться на небі. Статую Ісуса Христа, вагою 300 кг,  привезли із Зарваниці. “ Я довго шукав хороших майстрів. Їх або немає, або вони йдуть на великі об’єкти і працюють там декілька місяців. Але з Божою поміччю всі задуми вдалось реалізувати. Ця капличка не тільки для мене, але й для людей. От буде хтось йти на роботу, перехреститься, щиро попросить, щоб йому сьогодні пощастило – і це справдиться!” , – пояснює господар.

Старожили розповідають, що колись в Острові на кожному полі стояв хрест, який регулярно освячували, просячи благословення. Пан Іван переконаний, що Тернопільщину завжди оминатимуть війни,  бо тут живуть релігійні люди, які дбають не тільки про мирське, а й духовне. “ Я помру, а каплиця залишиться…Не варто забувати, що цінність машин, грошей, полів – скороминуща, а віра в Бога – вічна!” – підсумовує Іван Гнап.

Валерія Чічірко

Хата

Коментарі вимкнені.