Невідомі подробиці вбивства московськими окупантами передостаннього районного провідника ОУН «Орла» на Кременеччині

Нещодавно в лісовому масиві Воронуха, що між Божою горою і Почаєвом на Кременеччині, освячено хрест на місці загибелі передостаннього районного провідника ОУН Федоса Трофимлюка ­– “Орла”, уродженця села Кімната. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбуку екс-народний депутат України від КУНу, відомий дослідник героїчної діяльності ОУН-УПА та уродженець с. Кімната Сергій Жижко (м. Київ).

Як з’ясувалося, “Орел” приєднався до збройної національно-визвольної боротьби у 1943 році й був районним провідником на Кременеччині із лютого 1949 року до 20 березня 1950 року.

За інформацією одного із завербованих сталіністами власників садиби, у його ж господарстві, що на лісовому хуторі, районне НКВД улаштувало засідку та 18 (!) днів вичікувало приходу “Орла”.

Під час збройного зіткнення протиборчих військових сторін конфлікту енкаведист Абрамов застрелив повстанського провідника із кулемета… Вбитого Федоса Трофимлюка окупанти обв’язали колючим дротом і конем притягнули до сільради в село Кімната. Операцію супроти українських підпільників очолювали москвинські окупанти-лейтенанти Комаров та Медвєдєв.

Енкаведисти покликали батьків загиблого в бою  повстанського ватажка для опізнання, але його батько й мати не зізналися, що бачать бездиханне тіло…  власного сина. Родину все одно було репресовано та піддано багаторічному пресингові з боку комуно-більшовицьких загарбників-карателів…

Акцію зі ушанування пам’яті героя-повстанця підготували Кременецька районна організація Всеукраїнського Товариства «Просвіта» імені Т. Г. Шевченка (голова – Лілія Антонюк-Следзінська) і численні націонал-патріоти з навколишніх сіл. Були присутні діти із виховно-відпочинкового табору імені Героя України й Небесної Сотні Сашка Капіноса (уродженця с. Дунаїв Кременецького району), організовані та керовані його рідною сестрою – Наталкою Каняєвою-Капінос, які виконали кілька українських патріотичних пісень.

Підготував Ростислав  ЛЕНЧУК, кореспондент Кременецького інформаційного центру «Діалог».

 

Коментарі вимкнені.