На Кременеччині встановили пам’ятний Хрест на честь загиблого воїна УПА

У Кременецькому районі освятили пам’ятний знак невідомому бійцю УПА. Дубовий хрест встановили на хуторі, поблизу села Кімната. Саме на цьому місці загинув воїн у бою в червні 1945 року.

83-річна Лілія Слєдзінська родом із села Кімната. У неї на очах загинув воїн, на честь якого встановили пам’ятний хрест. Лілія Адамівна зі сльозами на очах згадує зворушливу історію: «Вночі був бій УПА із НКВД. Зранку я вибігла назбирати в полі квітів, помітила важкопораненого чоловіка. Покликала маму, вона перев’язала рану воїна і запитала в нього: як тебе звати, звідки ти? Він відповів: «Я син України», і через деякий час помер. Зв’язкові УПА поховали тіло бійця у лісі, неподалік місця бою.

Історія про невідомого воїна назавжди залишилася у спогадах Лілії Слєдзінської. Ім’я і прізвище бійця з’ясувати не вдалося. У 2018 році Лілія Адамівна як голова районного об’єднання товариства «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка ініціювала встановити пам’ятний знак на місці загибелі воїна УПА, домовилася щодо надання матеріалів, знайшла майстрів, які виготовили хрест і таблицю з надписом. Освятили дубовий Хрест 25 червня. У заході взяли участь голова районної ради Володимир Стефанський, голова Кременецької районної та міської організацій партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ірина Скакальська, просвітяни Кременеччини на чолі з Лілією Слєдзінською. Проведення заходу організаційно підтримала районна організація партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

«Це пам’ятник сину України і всім невідомим борцям, які загинули за Незалежність нашої держави. Прапор УПА– це червоно-чорний стяг і тут є певна символіка. Чорний колір – це наша земля, а червоний – кров борців. Імена багатьох воїнів, які полягли за Україну, залишаються невідомими. Встановлення пам’ятних знаків Героям є невід’ємною частиною вивчення, формування нашої історичної пам’яті. Дуже важливу роль виконують такі заходи у контексті виховання молоді. Студенти, які були присутні на освяченні хреста, отримали інформацію про історичні події не тільки в аудиторії, а мали можливість послухати очевидців і дізнатися подробиці, які складно знайти у підручниках. Такі заходи дають поштовх переосмислити історичні моменти історії нашої країни», – зазначила голова Кременецької районної та міської організацій партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ірина Скакальська.

Коментарі вимкнені.