На Тернопільщині масово горять сміттєзвалища

Суха та спекотна погода, що встановилась на Тернопільщині дає про себе знати і вже має негативні наслідки – спалахує не лише суха трава, а й сміття.

⚠Причини виникнення загорянь на місцях складування відходів різні. Пожежі можуть виникати, як через умисні підпали, чи необережне поводження з вогнем, так і внаслідок самозаймання сміття, що стається внаслідок порушення технології його захоронення.

📩На адресу Державної екологічної інспекції у Тернопільській області надходять звернення громадян з питання недотримання правил екологічної та пожежної безпеки на сміттєзвалищах побутових відходів (місця видалення відходів), що в свою чергу, призводить до їх горіння та забруднення довкілля, зокрема атмосферного повітря.

🔰Зокрема, від початку 2024 р. до ДЕІ у Тернопільській області надійшли звернення щодо горіння сміття на території населених пунктів: Підгородне, Августівка, Беримівці, Старий Збараж, Зарваниця, Чернихівці, Зборів, Красівка, Кудобинці, Озерна тощо.

✔За результатами яких, Інспекцією надіслані листи до органів місцевого самоврядування щодо ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ.

📌Відповідно до статті 50 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» екологічна безпека є такий стан навколишнього природного середовища, при якому забезпечується попередження погіршення екологічної обстановки та виникнення небезпеки для здоров’я людей.

📎Стаття 55 вказаного Закону визначає, що утворювачі відходів повинні вживати ефективних заходів для зменшення обсягів утворення відходів, а також для оброблення відходів, утворення яких неможливо уникнути.

📎Здійснення операцій з оброблення відходів дозволяється лише за наявності дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів на визначених місцевими радами територіях з додержанням санітарних та екологічних норм.

📎Статтею 17 Закону України «Про управління відходами» визначено права та обов’язки суб’єктів господарювання у сфері управління відходами, зокрема обов’язок забезпечення утримання в належному санітарному і технічному стані об’єкти оброблення відходів та дотримання правил техніки безпеки та пожежної безпеки на них.

☝Також нагадуємо, що відповідно до Законів України “Про управління відходами” та “Про охорону атмосферного повітря” забороняється будь-яке спалювання промислових та побутових відходів.

❗За порушення вимог поводження з відходами під час їх збирання, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення згідно ст. 82 КУпАП виникає адміністративна відповідальність у вигляді штрафу для громадян від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів громадян ( від 340 грн. до 1360 грн.) та для посадових осіб, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян ( від 850 грн. до 1700 грн.).

⚠Варто зазначити, що загоряння відходів призводить до забруднення навколишнього природного середовища високотоксичними речовинами, такими як чадний газ, діоксини, оксид вуглецю та інші небезпечні сполуки. Такі викиди спричиняють хвороби дихальних шляхів, підвищують ризик онкологічних захворювань раком і призводять до загальної інтоксикації організму.

☝Тож закликаємо причетні органи виконавчої влади, місцевого самоврядування та суб’єктів господарювання, які здійснюють складування та видалення твердих побутових відходів, вживати всіх можливих заходів щодо недопущення загоряння полігонів та звалищ на підпорядкованих їм територіях!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *