Караюча рука Америки дотягнулася до… Шумська

Підприємця притягнули до криміналу за піратське копіювання «Мicrosoft Windows XP»

Молодого чоловіка упіймали на гарячому у комп’ютерному клубі. Зафіксовано кілька фактів копіювання, що стало підставою для притягнення винуватця до відповідальності за ч.1 ст.176 КК України – за ознакою незаконного відтворення та розповсюдження комп’ютерних програм, що завдало матеріальної шкоди у значному розмірі.

Піратство на теренах України дуже поширене, особливо у царині комп’ютерних програм. А ось таких судових справ – небагато. Між тим, комп’ютерні програми, країною походження яких є США, підлягають охороні в Україні відповідно до статті 5 Бернської конвенції про охорону літературних і художніх творів. У вітчизняному законодавстві комп’ютерні програми охороняються як літературні твори – на підставі статті 433 Цивільного кодексу, статті 18 Закону України „Про авторське право і суміжні права”.

Підприємця засудили до штрафу у сумі 1500 гривень. Але, очевидно, це ще не усі витрати, бо ТзОВ „Юридична фірма Лексфор” – представник корпорації «Microsoft» в Україні – має намір звернутися у порядку цивільного судочинства про відшкодування матеріальної шкоди на 10955 гривень – саме на таку суму підприємець відтворив комп’ютерні програми.

Ольга КУШНЕРИК, газета “Свобода”

Коментарі вимкнені.